زمین در هشتگرد

3 املاک
ترتیب بر اساس:

خرید زمین در هشتگرد

خرید زمین در هشتگرد، شهری که آوازه آن به گوش اغلب مردم رسیده، می تواند بهترین تصمیم شما در تمام زندگی باشد. با خرید زمین در منطقه هشتگرد می توانید یک سرمایه گذاری امن، با ارزش و کم ریسک را تجربه کند. ملک یاران در این مطلب شما را با نحوه خرید زمین در این منطقه آشنا می کند.

همه چیز درباره هشتگرد

هشتگرد در زمان قدیم از هشت آبادی تشکیل شده بود. به همین خاطر است که امروزه این شهر را با عنوان هشتگرد می شناسیم. هشتگرد کرج یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین مناطق اطراف کرج است که تنها 30 کیلومتر با آن فاصله دارد. این شهر در 80 کیلومتری استان تهران واقع شده است. هشتگرد که دارای دو بخش صنعتی و مسکونی است، از سطح بالایی از امکانات رفاهی و خدماتی بهره مند شده است. این شهر کوچک دسترسی مناسبی به شبکه حمل و نقل عمومی داشته و به شبکه متروی تهران متصل است.

شهر هشتگرد به واسطه بهره مندی از بخش های صنعتی، مورد توجه سرمایه گذاران حوزه مسکن قرار گرفته است. حتی افراد عادی نیز که آرزوی داشتن منزل شخصی خود را دارند، هشتگرد را برای خرید زمین و ساخت یک آپارتمان کوچک، ترجیح می دهند. عملکرد مطلوب هشتگرد در اشتغال آفرینی، به محبوبیت آن در میان تهرانی ها، دامن زده است. هشتگرد در استان البرز، درست در دامنه جنوبی کوه های البرز و حاشیه شمال کویر مرکزی ایران، قرار دارد. شهر جدید هشتگرد از نظر تقسیمات کشوری، شهری مجزا بوده و در بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ قرار دارد.

معرفی محله های هشتگرد جدید

بافت شهری هشتگرد را می توان بدین شکل معرفی نمود:

·جنوب و جنوب غربی شهر هشتگرد

در جنوب غربی هشتگرد، محله های کردآباد و وحدت پایین قرار گرفته اند که با عنوان دهکده هشتگرد و ترک آباد پایین نیز شناخته می شوند. ساکنین این مناطق معمولاً مهاجرین شهرهایی همچون زنجان، هشترود، کردستان و کرمانشاه هستند. در جنوب این شهر نیز محله مدرس جنوبی ملقب به دخانیات قرار دارد.

·مناطق اطراف جاده اصلی هشتگرد

بافت شهر در این مناطق بسیار منظم بوده و خیابان ها به شکل موازی یا منشعب از خیابان اصلی قرار دارند. کیفیت ساختمان سازی در این مناطق بسیار بالاتر است. به همین خاطر است که معمولاً قیمت زمین در اطراف جاده اصلی هشتگرد نسبت به سایر محله ها، کمی بیشتر است. در این بخش از هشتگرد مسجد جامع و بازارچه های شهر نیز قرار دارند.

·شمال شهر هشتگرد جدید

منطقه شمالی هشتگرد که با عنوان شهرک ولیعصر نیز شناخته می شود، از بافت شهری منظم و شطرنجی برخوردار است. در این منطقه زمین ها در قطعات 200 یا 250 متری به ساکنین واگذار می شود. کیفیت زندگی مردم در منطقه شمالی هشتگرد بسیار بالاتر از سایر مناطق آن است.

·شمال غرب و غرب منطقه هشتگرد جدید

در شمال غرب این شهر، شهرک های بعثت و کوثر قرار گرفته اند که جزو جدیدترین و نوسازترین بخش های مسکونی آن به حساب می آیند. در حال حاضر شهر هشتگرد به این سمت در حال توسعه است. همین مسئله موجب شده تا قیمت زمین هشتگرد در منطقه شمال غربی آن بالا باشد. محله های سیبدارک، طالقان و خیابان مصلی نیز در غرب هشتگرد جای گرفته اند.

·شرق و شمال شرق شهر هشتگرد

در بخش شرقی هشتگرد محله های والفجر، محله پارک مادر و شهرک دانش قرار دارند که همگی در حول خیابان اصلی شهر و در بخش شرقی آن جای گرفته اند. شمال شرق هشتگرد شامل سایت نوساز اداری شهر هشتگرد می شود که توانسته نقش موثری در توسعه شهر داشته باشد.

راهنمای خرید زمین در هشتگرد

هشتگرد به عنوان معروف ترین و در دسترس ترین شهرستان اطراف تهران، گزینه مناسبی برای خرید زمین به حساب می آید. در حال حاضر رقابت بر سر خرید زمین های هشتگرد بسیار بالاست. همین مسئله موجب شده تا بسیاری از خریداران در سرمایه گذاری در منطقه هشتگرد، کمی سرسری و عجولانه برخورد کنند. به احتمال زیاد این دسته از افراد در پایان معامله، کمی دلسرد شده و از خرید خود پشیمان می شوند. برای اینکه شما جزو این دسته از افراد نباشید و به طور عکس یک سرمایه گذاری هوشمند را تجربه کنید، باید در خرید زمین هشتگرد از دستورالعمل های زیر پیروی کنید.

1.موقعیت زمین هشتگرد را بررسی کنید

هشتگرد یک منطقه وسیع است که به طور مجزا دارای بخش های مختلفی ست. همین موضوع خرید زمین در این منطقه را با چالش های زیادی روبرو ساخته است. اما اگر بتوانید پیش از خرید موقعیت زمین هشتگرد را به شکل دقیق بررسی کرده و از مشخصات آن مطلع شوید، خریدی موفق را تجربه خواهید کرد. اگر با شهر جدید هشتگرد آشنا نیستید و بر لوکیشن محله های آن مسلط نیستید، حتماً از اهالی این حوزه برای سنجش موقعیت زمین کمک بگیرید. یک مشاور املاک امین می تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

2.میزان دسترسی زمین به امکانات شهری در هشتگرد را بسنجید

مشخصاً اگر تصمیم به ساخت خانه، ویلا یا آپارتمان در هشتگرد داشته باشید، باید از مناسب بودن دسترسی زمین به خدمات شهری مطمئن شوید. بدون دسترسی مناسب به شبکه مترو، شریان های اصلی و خدمات شهری همچون بانک، فروشگاه، درمانگاه و …، اقامت شما رد این منطقه سخت و دشوار خواهد شد. پس تلاش کنید تا سراغ زمین هایی بروید که موقعیتی ممتاز داشته و دسترسی مطلوبی به امکانات شهری دارند.

3.اسناد زمین را بررسی کنید

نفوذ سودجویان به بازار مسکن هشتگرد موجب شده تا خرید در هشتگرد نیز کمی ریسک آمیز به نظر برسد. اما اگر در بررسی اسناد زمین و مدارک آن دقیق عمل کنید، هیچکاه به تور این دسته از افراد نمی افتید. توصیه می کنیم در خرید زمین از مشاورین املاک حرفه ای کمک بگیرید تا بتوانید استعلام مدارک زمین را از مراجع قانونی دریافت کنید. در این صورت دیگر هیچ خطری سرمایه شما را تهدید نمی کند.

خرید زمین در هشتگرد جدید

اغلب افرادی که رویای داشتن و یا ساختن یک خانه ایده آل را دارند، اما بودجه کافی برای خرید خانه در مرکز تهران را ندارند، سراغ خرید زمین در هشتگرد می روند. بسیاری از سرمایه گذاران نیز خرید زمین در منطقه هشتگرد را ب جهت توسعه سریع و پیشرفت شایان آن ترجیح می دهند. برخی دیگر نیز از دود و آلودگی شهر تهران بیزار شده و به دنبال سکونت در یک منطقه خوش آب و هوا و دنج هستند.

هشتگرد برای کلیه این افراد گزینه مناسبی برای خرید زمین به حساب می آید. زمین هشتگرد زودتر از آنچه که تصور می کنید، رشد کرده و ارزشمند می شود. پس اگر بودجه کافی برای سرمایه گذاری در این منطقه دارید، در خرید زمین هشتگرد تردید نکنید.

فروش زمین در هشتگرد

خوشبختانه بازار فروش زمین در منطقه هشتگرد کاملاً پویاست. این یعنی برای خرید زمین در این منطقه گزینه های بسیاری پیش رو دارید. می توانید در تناسب با بودجه و سرمایه خود اقدام به خرید زمین در هشتگرد کنید. اما برای امن ساختن سرمایه گذاری خود، بهتر است تا از یک مشاور املاک مورد اعتماد کمک بگیرید.

قیمت زمین در هشتگرد جدید

زمین های هشتگرد بسته به اینکه در کدام موقعیت هستند و یا چه متراژی دارند، قیمت گذاری می شوند. به همین خاطر است که نمی توان یک قیمت واحد برای کلیه زمین های هشتگرد عنوان نمود. اما می توان با معرفی عوامل موثر بر قیمت خرید، شما را در تخمین قیمت زمین های هشتگرد، راهنمایی کرد.

1.موقعیت قرار گیری زمین در منطقه هشتگرد

مهم ترین آیتم موثر بر قیمت خرید زمین، موقعیت قرارگیری آن در منطقه است. در هشتگرد بخش های مختلفی همچون صنعتی و مسکونی وجود دارد. مشخصاً خرید زمین در منطقه صنعتی این شهرک، هزینه زیادی روی دستتان می گذارد. اما خرید زمین در مناطق مسکونی، به مراتب ارزان تر تمام می شود.

زمین های مسکونی هشتگرد در محله های خوب و با کیفیت آن، قیمت بالایی دارند. برای مثال زمین هایی که در حول جاده اصلی هشتگرد قرار گرفته یا در شمال ان جای دارند، بیشترین قیمت را به خود اختصاص داده اند. اما زمین های مستقر در بخش جنوبی هشتگرد که جزو محله های کم کیفیت منطقه به حساب می آید، قیمت خرید را کاهش می دهد.

2.متراژ زمین و نوع کاربری آن در شهر جدید هشتگرد

بدون تردید متراژ زمین و نوع کاربری آن نیز بر قیمت نهایی اثر می گذارد. زمین های بزرگ که قابلیت ساخت یک ویلا، خانه یا آپارتمان را دارند، قیمت بیشتری داشته و زمین هایی با کاربری کشاورزی که قابلیت ساخت و ساز ندارند، کمترین قیمت را به خود اختصاص داده اند. با اینحال همواره آیتم موقعیت جغرافیایی بر متراژ غلبه می کند. بدین صورت که زمین های کوچک در مناطق خوب و شیک هشتگرد در مقایسه با زمین های بزرگ در مناطق دور افتاده آن، با قیمت بیشتری به فروش می رسند.

3.میزان دسترسی زمین به خدمات شهری و رفاهی در هشتگرد

مشخصاً برای زندگی در منطقه هشتگرد، نیاز به دسترسی به شبکه حمل و نقل عمومی خواهید داشت. چرا که هشتگرد فاصله نسبتاً زیادی با استان تهران دارد. اما خوشبختانه این شهر کوچک به شبکه مترو متصل است. زمین هایی که در نزدیکی این شبکه قرار داشته و ساکنین را به سرعت به استان البرز یا تهران می رسانند، قیمت بالاتری دارند. این در حالیست که زمین هایی که در فاصله نسبتاً زیادی نسبت به خط مترو قرار دارند، قیمت پایین تری دارند.

علاوه بر میزان دسترسی به مترو، میزان دسترسی به خدمات شهری همچون درمانگاه، مدرسه، بانک، رستوران، کافه و … نیز بر قیمت نهایی زمین اثر می گذارد. هشتگرد دارای سالن کنسرت، سینما، دانشگاه آزاد، رستوران های معروف و بسیاری از خدمات لوکس و لاکچری است. از آنجایی که نزدیکی به این خدمات شهری، بر کیفیت زندگی شما در هشتگرد اثر می گذارد، پیشنهاد می کنیم در خرید زمین هایی که دسترسی مطلوب به امکانات شهری دارند، تردید نکنید.

مزایای خرید زمین در شهر جدید هشتگرد

خرید یک قطعه زمین در منطقه هشتگرد، مزایای بسیاری برای شما خواهد داشت. از جمله:

1.امکان تبدیل زمین به ویلا، خانه یا آپارتمان چند طبقه در هشتگرد

با خرید زمین در منطقه هشتگرد، این امکان را دارید که آن را به یک ویلای شخصی لوکس، خانه و یا آپارتمان چند طبقه تبدیل کنید. از آنجایی که هشتگرد فاصله کمی تا تهران یا البرز دارد، می توانید آخر هفته ها را در منزل شخصی خود سپری کنید. یا اینکه پس از تبدیل زمین به خانه، ان را با چند برابر قیمت به متقاضیان بفروشید. شما حتی می توانید خانه هشتگرد را به ساکنین این منطقه اجاره دهید. این یعنی زمین هشتگرد با تبدیل به یک واحد مسکونی، قابلیت بازگشت سرمایه را پیدا می کند.

2.سکونت در یک منطقه خوش آب و هوا در هشتگرد

شهرستان ساوجبلاغ که از توابع استان البرز به حساب می آید، آب و هوای بی نظیری دارد. اقلیم معتدل و مطبوع این منطقه به شما اجازه می دهد تا از دود و آلودگی شهرهای بزرگ در امان بمانید. اگر به هشتگرد رفته باشید و اقلیم خاص این منطقه را از نزدیک دیده باشید، در خرید زمین در هشتگرد تردید نمی کنید.

3.دسترسی ساده و سریع به کلانشهرها در هشتگرد

با خرید یک قطعه زمین در منطقه هشتگرد، به راحتی می توانید از طریق خودرو شخصی یا خطوط حمل و نقل عمومی به تهران و البرز بروید. از آنجایی که هشتگرد به خط مترو تهران متصل است، مسیر دسترسی شما به کلانشهرها بسیار ساده خواهد بود.

4.زندگی در یک منطقه گردشگری با جاذبه های تفریحی متعدد در هشتگرد

با خرید زمین در هشتگرد و اقامت در آن، وارد یک شهر باستانی و قدیمی با ده ها جاذبه تفریحی می شوید. مکان های تفریحی این شهر کوچک را می توان در موارد زیر برشمرد.

 • غار هیو
 • روستای خور
 • روستای فشند
 • کاروانسرای ینگی امام
 • امامزاده ینگی امام
 • امامزاده جعفر هشتگرد

5.همسایگی با نقاط گردشگری اطراف تهران در هشتگرد

جالب است بدانید توریستی ترین مناطق اطراف تهران شامل کردان، کوهسار و طالقان، درست در مجاورت شما در هشتگرد قرار دارند. رودخانه کردان که یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این منطقه است، از هشتگرد نیز عبور می کند. همین مسئله موجب شده تا خاک هشتگرد نیز حاصلخیز شده و برای کشاورزی مساعد باشد. با خرید زمین در این منطقه می توانید از طبیعت و جاذبه های گردشگری این مناطق نیز بهره مند شوید. این همسایگی ارزشمند به شما در افزایش سریع سرمایه نیز کمک خواهد کرد.

6.دسترسی مناسب هشتگرد به منابع آب در شهر جدید هشتگرد

خوشبختانه هشتگرد به خوبی از منابع آبی بهره مند است. این یعنی این شهر هیچگاه با مشکل کم آبی روبرو نخواهد شد. اگر تصمیم به ساخت و ساز یا کشاورزی در زمین هشتگرد داشته باشید، به هیچ وجه با کمبود آب مواجه نمی شوید.

7.مجهز به خاک مرغوب و با کیفیت در هشتگرد

هشتگرد به خاک مرغوب برای کشاورزی و بلندمرتبه سازی مجهز است. این شهر همچنین دارای شیب مناسبی برای شهرسازی است. می توانید با خرید یک زمین کشاورزی یا مسکونی در هشتگرد، به راحتی به زراعت بپردازید یا آپارتمان چند طبقه خود را بسازید. خاک مرغوب و حاصلخیز هشتگرد در تحقق این اهداف به شما کمک خواهد کرد.

بهترین مشاور املاک در منطقه هشتگرد

برای اینکه در خرید زمین هشتگرد هوشمندانه عمل کرده و طعم موفقیت را بچشید، باید از مشاوره یک دفتر املاک امین بهره مند شوید. بنگاهی های اطراف هشتگرد، همگی توانایی انتقال اطلاعات صحیح را ندارند. بر همین اساس پیشنهاد می کنیم پیش از خرید خود سراغ یک دفتر املاک کاربلد و با تجربه را بگیرید.

یک مشاور و متخصص کاربلد قادر است جهت توسعه شهر را شناسایی کرده و شما را در خرید زمین های آینده دار، راهنمایی دهد. مشخصاً خرید زمین هایی که در آینده نزدیک پیشرفت شایانی را تجربه می کنند، ارزشمند تر است. اما شما با وجود دانش کم و سطحی خود نمی توانید این دسته از زمین ها را شناسایی کنید. پس از ملک یاران به عنوان برترین دفتر املاک منطقه هشتگرد بخواهید تا شما را برای خرید یک زمین آینده دار، راهنمایی کند.

مراحل خرید زمین در هشتگرد جدید

اغلب ما برای انجام یک خرید دقیق و موفق، دنبال یک فرمول خاص هستیم. فرمول موفقیت در خرید زمین در هشتگرد شامل موارد زیر می شود.

·مراجعه به یک دفتر املاک با تجربه در هشتگرد

در اولین گام باید مشاور خرید خود را انتخاب کنید. مشاوری که بتواند در کلیه مراحل خرید همراه شما باشد و مسیر درست را نشانتان دهد. ملک یاران برای انجام این دسته از فعالیت ها، بهترین گزینه خواهد بود. در طول جلسات مشاوره باید هدف خود از خرید زمین را عنوان کنید. برای مثال می خواهید با خرید زمین در آن ساخت و ساز کنید یا تنها متقاضی خرید زمین برای انجام سرمایه گذاری هستید. همچنین باید بودجه و سرمایه خود را عنوان کنید تا متخصصین مک یاران بهترین کیس ها را در تناسب با بودجه شما، معرفی کنند.

·بازدید از زمین هشتگرد

در قدم بعد و پس از اینکه کیس های متناسب با بودجه شناسایی شد، در همراهی با متخصصین و کارشناسان این حوزه، از زمین بازدید کنید. متخصصین ملک یاران قادرند در همان ابتدای کار مشخصات اصلی زمین را شناسایی کرده و ارزش زمین را بسنجند. کاری که از عهده شما با دانش کم و محدود، بر نمی آید.

·بررسی اسناد و مدارک زمین هشتگرد

پس از اینکه از ارزشمند بودن زمین اطمینان حاصل کردید، از کارشناس مربوطه تقاضا کنید تا استعلام مدارک و اسناد زمین را از طریق مراجع ذیربط بگیرد. در صورتی که زمین دارای اسناد رمسی و موثق بود، خرید خود را تحت نظر دفتر املاک ملک یاران، نهایی کنید.

مزایای خرید زمین در هشتگرد از ملک یاران

با اعتماد به ملک یاران برای خرید زمین در هشتگرد، از مزایای بسیاری بهره مند خواهید شد. از جمله:

1.بهترین زمین هشتگرد را با بهترین قیمت خریداری می کنید.

2.خریدی ساده و بدون دردسر را تجربه می کنید.

3.در انتخاب زمین کلیه مشخصات زمین اعم از جنس خاک، متراژ دقیق، کاربری زمین و … را به طور دقیق ارزیابی کرده و سپس خرید می کنید.

4.یک سرمایه گذاری امن و قابل توسعه را تجربه می کنید.

5.در آینده دار ترین مناطق هشتگرد سرمایه گذاری کرده و خیلی سریع ارزش سرمایه خود را افزایش می دهید.

نحوه خرید زمین در هشتگرد

با مراحل خرید زمین در هشتگرد آشنا شدید. همانطور که متوجه شدید، یک استراتژی همیشه موفق در خرید زمین هشتگرد وجود دارد و آن هم اعتماد به یک دفتر املاک امین و کاربلد است. در صورتی که به تیم متخصص و کاربلد تکیه کنید و از دانش آن ها برای انتخاب زمین و خرید آن کمک بگیرید، بدون شک بهترین سرمایه گذاری را انجام می دهید.

این در حالیست که با تکیه بر دانش شخصی خود، دائماً ر طول مسیر خرید زمین در هشتگرد دچار استرس و هیجان می شوید. همچنین ممکن است در تخمین مشخصات زمین به خطا بیتفید و یک زمین بی کیفیت را به قیمت زمین های مرغوب هشتگرد، خریداری کنید. به همین خاطر است که همواره توصیه می کنیم مسیر خرید زمین در منطقه هشتگرد را با بهترین مشاوره املاک این منطقه، یعنی ملک یاران، سپری کنید.

مشاوره خرید زمین در هشتگرد

اغلب مردم تصور می کنند دریافت مشاوره خرید، موجب اتلاف وقت و سرمایه آنان می شود. این در حالیست که در طول جلسات مشاوره، شما بهترین راهنمایی ها را برای خرید زمین در هشتگرد دریافت می کنید. نکاتی که می تواند به شما در خرید یک زمین آینده دار کمک کند، تنها رد طول جلسات مشاوره ارائه می شود.

همچنین در طی یک جلسه مشاوره دقیق با تیم هایی همچون ملک یاران، هدف شما از خرید زمین شناسایی شده و تنها کیس های مرتبط با هدف که تناسب کافی با بودجه شما دارند، مورد بررسی قرار می گیرد. این یعنی از همان ابتدای کار، یک فیلتر قوی بر روی خرید شما ایجاد می شود که سرعت خرید را به طرز قابل توجهی، بالا می برد. پس هیچگاه از دریافت مشاوره از دفاتر املاک معتبر، اجتناب نکنید و فرصت به وجود آمده برای دریافت مشاوره از تیم با تجربه و خوش سابقه ملک یاران را غنیمت بشمارید.

خرید زمین در هشتگرد

خرید زمین در هشتگرد :اگر به دنبال ملکی برای ساخت خانه مستقل و داشتن فضا و حریم خصوصی بیشتر برای خود و خانواده خود هستید، خرید زمین می تواند گزینه مناسب تری باشد. در این صورت می توانید خانه ای متناسب با نیاز خود طراحی و بسازید. همچنین خرید زمین می تواند سرمایه گذاری جذابی در آینده باشد.

شهرهای جدید به منظور کنترل جمعیت و کم کردن قیمت زمین و مسکن در شهرهای بزرگ ایجاد شد. شهر جدید هشتگرد در استان البرز که از دو قسمت مسکونی و صنعتی تشکیل شده است یکی از این شهرها است. امکانات رفاهی شهر جدید هشتگرد، همسایگی با کرج و خط مترو، زمین زراعی حاصلخیز این شهر را برای مهاجر جذاب کرده است. شهر جدید هشتگرد (مهستان) منطقه ای مناسب برای خرید زمین می باشد.

در این مقاله قصد داریم به خرید زمین در شهر جدید هشتگرد پرداخته سپس به بررسی دلایلی که این منطقه را به فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری های بلندمدت تبدیل می کند بپردازیم . اگر قصد خرید و سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد را دارید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید و جهت بررسی بهترین زمین های شهر جدید هشتگرد با مشاورین با تجربه ما در ملکیاران در ارتباط باشید.

شهر جدید هشتگرد کجاست؟

شهر جدید هشتگرد در قسمت جنوبی استان البرزو بخش مرکزی ساوجبلاغ قرار دارد. نام این شهر از سال 1400 به نام شهر مهستان تغییر پیدا کرده است.

این شهر یکی از امکانات اقامتی جدید است که در ۶۸ کیلومتری تهران واقع شده است. دسترسی به شهر جدید هشتگرد از طریق بزرگراه کاسپین فراهم شده است. این بزرگراه با سه تقاطع غیرهمسطح به شهر متصل می شود. فاصله این شهر تا شهر های مختلف به شرح زیر است:

 • فاصله شهر جدید هشتگرد تا تهران: 65 کیلومتر
 • شهر جدید هشتگرد تا کرج: 25 کیلومتر
 • فاصله شهر جدید هشتگرد تا قزوین: 75 کیلومتر

با توجه به این ویژگی ها این منطقه، خرید زمین در شهر جدید هشتگرد گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری است. با مشاورین ما در ملکیاران تماس بگیرید.

مزایای خرید زمین در هشتگرد

این روزها قیمت های بالای ملک باعث شده است که افراد زیادی در شهر جدید هشتگرد زندگی کنند. افتتاح متروی جدید هشتگرد در سال گذشته نیز نقطه عطفی در تاریخ توسعه این شهر ایجاد کرد.  طرحی که بسیاری از متقاضیان خواهان مهاجرت به این شهر هستند

خرید زمین در شهر جدید هشتگرد با استقبال خوب شهروندان مواجه شده و با برنامه اقدام ملی مسکن و مراحل پایانی تکمیل طرح مسکن، چشم انداز روشنی را به ویژه در خصوص مسکن یکم نوید می دهد. البته امکانات این منطقه همچنان با استانداردهای زندگی شهری فاصله دارد.  با تماس با مشاورین ملکیاران از مزایای ویژه این منطقه بیشتر اطلاع خواهید یافت.

مزایای کلی شهر جدید هشتگرد به شرح زیر می باشد:

 • انتقال شرکت های دانش وابسته به دانشگاه به منطقه مذکور
 • دارا بودن آب و هوای معتدل کوهستانی
 • تابستان های خنک
 • آلودگی بسیار کمتر از تهران، کرج و قزوین
 • امکان احداث پارک علم و فناوری در دهه آینده
 • دسترسی به مترو تهران و کرج
 • زمین مالکیت عمومی است و قابل واگذاری به دیگران است.
 • مقاومت خاک برای ساخت و سازهای بلندمرتبه و جلوگیری از شکست زلزله
 • جنب شهرک صنعتی هشتگرد جنب شهرک مسکونی

آب و هوای شهر جدید هشتگرد

هشتگرد عموماً دارای زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم و خشک است، اما میزان گرما در تمام نقاط این دشت متفاوت و در مناطق کوهستانی کاهش می‌یابد.

دمای این منطقه معمولاً بین (10-) درجه سانتیگراد در زمستان و (40) درجه سانتیگراد در تابستان است. نسبت به تهران معمولا بین 3 تا 6 درجه خنک تر است. حداکثر رطوبت نسبی در منطقه نزدیک به 80 درصد و میانگین سالانه آن حدود 45 درصد است.

به دلیل کوهستانی بودن منطقه هشتگرد، این منطقه در فصول بارندگی، بارندگی کافی دارد. میانگین بارندگی سالانه برای 35 سال متوالی 300 میلی متر است.

بر اساس اطلاعات و با استفاده از آمار ایستگاه های دشت خزر، کرج و مشاهدات محلی، بادهای غالب در منطقه هستی کرد عمدتاً در تابستان و در جهت جنوب شرقی و شمال غربی است.

نوع خاک این منطقه حداقل تا عمق 15 متری شنی و همگن است و ظرفیت باربری خاک حدود 4 تا 6 کیلوگرم است که برای خرید زمین در شهر جدید هشتگرد جهت ساخت و سازهای مناسب است.

خرید زمین در شهر جدید هشتگرد

مهم ترین دلایلی که خرید زمین در شهر جدید هشتگرد را به فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری تبدیل می کند عبارتند از: نزدیکی به تهران و کرج، اتصال به شبکه مترو تهران و حومه، برخورداری از آب و هوای معتدل کوهستانی و تابستان های خنک تر از تهران، دسترسی آسان به تهران، منابع آب تمیزتر و آلودگی کمتر نسبت به تهران و کرج، شیب مناسب برای شهرسازی، خاک مناسب برای بلندمرتبه سازی، قرار گرفتن شهرک صنعتی در کنار شهرک مسکونی و ایجاد فرصت های کارآفرینی برای ساکنین است.

بیشتر زمین های شهر جدید هشتگرد در اختیار طبقات متوسط ​​جامعه است. تقریبا نیمی از مالکان برای بهره برداری از زمین خود اقدامی نکرده اند و زمین همچنان خالی و بلااستفاده است. به همین دلیل در روش واگذاری زمین هشتگرد و به تبع آن در الگوی تخصیص اراضی بزرگتر و مسکن دسته جمعی تجدید نظرهایی صورت گرفته است. آماده سازی این مراحل به عمران سازی  شهر جدید هشتگرد سپرده شده است که انتظار است با کاهش اراضی خالی و افزایش سرعت ساخت و سازهای مسکونی و شهری و خدمات لوکس، ساکنان را جذب کند.

شهر جدید هشتگرد از سه فاز شخصی سازی و دو فاز مسکن مهر تشکیل شده است. شهر جدید هشتگرد شامل آپارتمان، ویلا، املاک تجاری، باغ ویلا، باغ شهر و زمین مجزا می باشد.

شهر جدید هشتگرد شامل منطقه ای جداگانه به نام باغ شهر است که معمولاً بزرگ (از 750 تا 2000 متر) است. امکان ساخت باغ ویلا در این زمین ها وجود دارد و شهرداری اجازه ساخت 30 درصد از زمین را می دهد.

کلیه اراضی شهر جدید هشتگرد قابل ساخت و مجوز از شهرداری می باشد.

اراضی شهرهای جدید وابسته به وزارت راه و شهرسازی دارای قرارداد الحاق یا واگذاری بوده و به صورت سند می باشد. پس از ساخت زمین توسط مالک و انجام کار با هماهنگی شرکت ساختمانی به صورت سند تک برگی جداگانه خواهد بود.

5 درصد از کل مساحت شهر جدید هشتگرد دارای اسناد و مدارک است که اکثر آنها در مرحله اولیه شهر جدید هشتگرد بوده و با قیمت بالاتر معامله می شوند. جهت بررسی بیشتر خرید زمین در شهر جدید هشتگرد برای سرمایه گذاری و یا ساخت با همکاران ما در ملکیاران تماس بگیرید.

دلایل خرید زمین جهت سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد

سرمایه گذاری در زمین می تواند موفقیت بزرگی برای شما به ارمغان بیاورد. در سا لهای اخیر عوامل کمی وجود دارند که می توانند به طور منفی نرخ رشد اقتصاد و نرخ رشد املاک، زمین و مسکن را افزایش دهند. بنابراین خرید زمین در شهر جدید هشتگرد می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری باشد. مجموعه ملکیاران برای مشاوره بیشتر جهت بررسی نقاط ضعف و قوت مناطق مختلف استان البرز جهت خرید و فروش ملک در خدمت شما است.

تعرادی از مهم ترین دلایل خرید زمین در شهر جدید هشتگرد به شرح زیر است:

قیمت مناسب با توجه به امکانات منطقه

ساخت زیرساخت های شهری مانند مترو، بیمارستان، مدرسه و … در هشتگرد در سال 1372 آغاز شد و بسیاری از آنها همچنان در حال بهره برداری هستند. به جرات می توان گفت در مناطق اطراف تهران و کرج هیچ شهر مستقلی با تمامی امکانات شهری و دسترسی آسان به تهران از طریق اتوبان و مترو با این رنج قیمتی وجود ندارد. قیمت آپارتمان ها و خانه ها در مناطقی مانند پردیس (جایی که تحولات جدید شهری نیز اتفاق افتاده) بسیار بالاتر از شهر جدید هشتگرد است.

امکانات رفاهی مناسب

شهر جدید هشتگرد بر اساس طرح های جدید شهرسازی و امکانات کافی برای حدود 500 هزار نفر ساخته شده است که طبق برنامه ریزی های انجام شده تا یک میلیون نفر قابل افزایش است. بسیاری از این تاسیسات به بهره برداری رسیده و بسیاری دیگر نیز در دست ساخت هستند که در آینده ای نه چندان دور قیمت منطقه را افزایش خواهند داد.

هوای خوب و آلودگی کمتر

به دلیل فاصله مناسب از تهران و جهت وزش باد، میزان آلودگی در منطقه هشتگرد و ساوجبلاغ نسبت به منطقه پرند زیاد نیست. همچنین این منطقه دارای آب و هوای معتدل و تابستان های خنک تری نسبت به مناطقی مانند پرند است.

انشعابات آب، برق، گاز

اکثر زمین های منطقه هشتگرد دارای امکانات انشعابات جدا گانه هستند.

قیمت زمین در شهر جدید هشتگرد

سرمایه گذاری در زمین های اطراف تهران می تواند برای سرمایه گذاران بسیار سودآور باشد، زیرا زمین ها و املاک پایتخت و مناطق اطراف آن بالاترین نرخ رشد ممکن را دارند. از این رو زمین های اطراف تهران و کرج با وجود قیمت مناسب رو به رشد بوده و فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

متوسط ​​قیمت خرید زمین در شهر جدید هشتگرد در مرداد 1402 حدود یک میلیون و 870 هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

قیمت معمولی زمین در هشتگرد بین متری 8 میلیون و 800 هزار تومان تا متری 28 میلیون و 700 هزار تومان است که با توجه به موقعیت زمین، شرایط و امکانات آن اعم از اینکه زمین ساخته شده باشد یا کاربری متفاوت است.

توجه داشته باشید که این قیمت ها بر اساس آخرین آگهی های ثبت شده خرید و فروش زمین در هشتگرد می باشد و آمار رسمی نیست. با تماس با مشاوران ما در ملکیاران می توانید از قیمت روز زمین های منطقه شهر جدید هشتگرد با اطلاع شوید.

بهترین زمان برای خرید زمین در شهر جدید هشتگرد

زمان خرید زمین در ایران به شرایط مختلفی از جمله نوع کاربری، موقعیت جغرافیایی، منطقه و قیمت آن بستگی دارد. به عنوان مثال، تقاضا برای زمین های کشاورزی در مناطق روستایی در بهار و تابستان افزایش می یابد و قیمت ها افزایش می یابد.

بهترین زمان برای خرید زمین در شهر جدید هشتگرد برای ساخت و ساز پاییز و زمستان است چرا که به دلیل عدم فعالیت ساختمانی در این فصول معمولا قیمت ها مناسب تر است. برای خرید زمین بهتر است  با کارشناسان املاک مجرب مانند مشاوران املاک ملکیاران جهت خرید زمین در شهر جدید هشتگرد مشورت کنید.

معاملات ملکی در شهر جدید هشتگرد

شهرجدید هشتگرد دارای برخی ویژگی هاست که آن را به یک منطقه بکر برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. بعد مسافتی کم نسبت به پایتخت و همچنین کلانشهر کرج، استعدادهای ذاتی نظیر نقشه شهری مهندسی، قیمت های پایین تر به نسبت شهرهای مشابه حاشیه پایتخت، جمعیت کم، سهولت رفت و آمد به پایتخت از طریق مترو، آب و هوای معتدل کوهستانی و همینطور فرهنگ محیطی بسیار مناسب از جمله مهمترین این ویژگی ها هستند که در کنار افزایش افسار گسیخته قیمت ملک در تهران، باعث شده اند معاملات ملکی در شهر جدید هشتگرد به یک سرمایه گذاری مطمئن تبدیل شود.

امروزه با توجه به اهمیت کنترل نرخ افزایش جمعیت در پایتخت و کلانشهرها در کشور، همچنین وجود بحران هایی مثل آلودگی هوا، ترافیک و…، شهرجدید هشتگرد به عنوان بزرگترین شهرجدید کشور در حاشیه تهران، نقش بسیار مهمی در جهت دست یابی سیاست گذاران پایتخت به اهداف کنترل جمعیت و منابع انسانی و همچنین طرح گستردگی پایتخت ایفا می کند. بنابراین می توان گفت که شهرجدید هشتگرد باتوجه به موقعیت استرا تژیک خود در منطقه، مامن جدیدی برای سرمایه گذاری ملکی و همچنین گزینه مناسبی برای زندگی خواهد بود.

مزایای سرمایه گذاری و انجام معاملات ملکی در شهر جدید هشتگرد چیست؟

شهر جدید هشتگرد با چهار هزار و۴۰۰ هکتار مساحت با هدف جذب جمعیت سرریز کلانشهرهای تهران و کرج از اواخر دهه ۶۰ تاسیس شد و از سال ۸۷ با شروع ساخت مسکن مهر، وارد مرحله جدیدی از انبوه سازی مسکن شد. شهری که قرار است پذیرای بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت باشد و اکنون جمعیت ۸۰ هزار نفری دارد.

یکی از مزایای مهم سرمایه گذاری و زندگی در شهرجدید هشتگرد، احداث خط مترو در این شهر است. به منظور تشویق مردم  برای انتخاب شهر جدید هشتگرد و اسکان و تداوم اقامت در آن و همچنین در جهت نیل به اهداف افق پیش‌بینی شده برای شهر، راه اندازی سیستم ارتباطی ارزان، مطمئن و سریع‌السیر، متروی تهران – کرج – شهر جدید هشتگرد با اعتباری بیش از یک‌هزار میلیارد تومان از محل منابع دولتی و داخلی توسط شرکت عمران شهرهای جدید و شهر جدید هشتگرد در دستور کار قرار گرفت و در دی ماه سال ۹۸ با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

متروی شهرجدید هشتگرد در زمان افتتاح با ۶ رام قطار آغاز به کار کرد اما با گذشت زمان و رفع بخشی از مشکل پست برق سیگنالینگ ایستگاه مترو به منظور رفاه مردم، شمار سفرهای قطار شهری شهرجدید هشتگرد- کرج به ۱۴ رام قطار افزایش یافت.

لازم به ذکر است که به زودی کلنگ احداث ایستگاه متروی ماموت در شهرستان ساوجبلاغ نیز به زمین زده می شود و با توجه به اهتمامی که برای تکمیل این ایستگاه وجود دارد، ظرف مدت ۶ الی ۹ ماه به بهره برداری خواهد رسید. از طرفی مجموعه شرکت عمران شهرجدید هشتگرد، ساخت یک بیمارستان جدید با ظرفیت  ۶۴ تختخواب را در فاز هفت این شهر در دستور کار قرار داده و تلاش می شود که یک درمانگاه جدید نیز در این شهر ساخته شود. همچنین در راستای توسعه و عمران شهر جدید هشتگرد، احداث ایستگاه آتش‌نشانی مادر نیز در دستور کار قرار گرفته و در مرحله فراخوان است و به زودی اجرایی خواهد شد.

هشتگرد شامل چندین تپه باستانی مجاور است که در مجموع به نام «ازبکی» شناخته می شوند. این محوطه‌ها که چندین دهه است به طور فعال کاوش شده اند، شامل چندین تپه از جمله دوشان تپه است. ازبکی شامل بقایای سکونتگاه‌های باستانی است که بسیار قدمت دارد. این سکونتگاه‌ها مربوط به ساکنان آریایی همچنین مادها می‌شود.

برای سرمایه گذاری و انجام معاملات ملکی در شهر جدید هشتگرد چه کنیم؟

درواقع هشتگرد یک شهرک صنعتی توسعه یافته است که استودیو بین المللی هشتگرد، مجتمع کشاورزی هیدروپونیک، مرکز تحقیقات کشاورزی و پزشکی هسته ای و باغ موزه ایران در این شهرک قرار دارد. سرمایه گذاری در مسکن مهر شهر جدید هشتگرد بسیار سودمند است.

برای کسب اطلاعات کارشناسی در خصوص قیمت املاک در شهرجدید هشتگرد و انجام معاملات ملکی در شهر جدید هشتگرد با مشاوران ملک یاران تماس بگیرید.

 

نتیجه گیری

خرید زمین در هشتگرد، با وجود تنوع بالایی که در زمین های این منطقه وجود دارد، کمی چالش برانگیز است. از سوی دیگر رقابت بر سر خرید بهترین زمین های هشتگرد بسیار بالاست. تنها راه حل برای انجام یک سرمایه گذاری موفق در منطقه هشتگرد، تکیه بر دانش و تجربه تخصص یک دفتر املاک معتبر و حرفه ای است. ملک یاران به عنوان برترین مشاور املاک منطقه هشتگرد، می تواند انتخاب خوبی برای دریافت مشاوره های دقیق باشد. پس با ما در ارتباط باشید تا تجربه ای متفاوت از خرید زمین در منطقه هشتگرد، به دست آورید.

همانطور که ذکر شد سرمایه گذاری در زمین و ملک یکی از مطمئن ترین و سودآورترین روش های سرمایه گذاری در ایران است که امروزه طرفداران زیادی دارد. این روش سرمایه گذاری با وجود ریسک بسیار کم بسیار سودآور است.

خرید زمین در شهر جدید هشتگرد برای سرمایه گذاری مانند هر بازار مالی دیگری نیاز به دانش و مهارت خاصی دارد و بدون توجه به این موضوع ممکن است مشکلاتی پیش بیاید و نتوانید از سرمایه خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

مجموعه ملکیاران یکی از بزرگترین و بهترین بنگاه های املاک در کردان کرج می باشد و شما می توانید با ثبت ملک یا سوالات خود در سایت و یا تماس از مشاوره رایگان جهت سرمایه گذاری در مناطق مختلف استان البرز همچنین خرید زمین در شهر جدید هشتگرد  بهره مند شوید.

مقایسه املاک

مقایسه