تهاتر ملک با خودرو در تهران

تهاتر ملک با خودرو در تهران

تهاتر ملک با خودرو در تهران به عنوان یک گزینه در دسترس، مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد. پایتخت نشینان این شکل از معامله را به جهت کم بودن ریسک آن، می پسندند. اگر شما نیز تصمیم به خرید یک ملک در شهر تهران گرفته اید، اما از فروش خودروی لوکس خود با توجه به تلاطم های موجود در بازار ترس دارید، انجام معاوضه را در اولویت قرار دهید. ما در این مطلب شما را با نحوه انجام تهاتر و اصول یک معاوضه هوشمندانه، آشنا می کنیم.

چرا معاوضه ملک با ماشین؟

مهم ترین سوالی که افراد پیش از انجام تهاتر از خود می پرسند، میزان سودمندی این معامله است. از آنجایی که انجام معاوضه محدودیت ها و معایبی در پی دارد، بسیاری از افراد از انجام آن پرهیز می کنند. این در حالیست که با بررسی مزایای معاوضه ملک با ماشین، شما نیز به انجام این معامله متقاعد می شوید.

در معامله تهاتر نمی توان به ارزش دقیق ملک و یا خودرو رسید. این مسئله می تواند مفید و یا مضر باشد. در حالت کلی اگر بتوان ارزش ملک را به جهت توسعه بخش بوده آن، کمی بالاتر از آنچه که هست در نظر گرفت، معاوضه سودمند خواهد بود.

علاوه بر این تهاتر می تواند با از بین بردن نیاز به فروش سرمایه، ریسک معامله را نیز کاهش دهد. شما در هنگام معاوضه نیازی به فروش سرمایه خود ندارید. این یعنی می توانید ارزش سرمایه خود را تا دقایق آخر نیز حفظ کنید. امکان کلاهبرداری و عدم وصل بدهی نیز در معامله تهاتر وجود ندارد. مشکلی که به وفور در معاملات نقدی خرید ملک به وجود می آید!

آیا تهاتر ملک با خودرو در تهران قانونی است؟

بله! معامله تهاتر یکی از معاملات قانونی رایج در کشور است که در اغلب موارد سودمند نیز می باشد. شما می توانید پروسه معاوضه خودرو با ملک را زیر نظر افراد متخصص و در دفاتر اسناد رسمی انجام دهید. بدین شکل می توانید جلوی بروز هرگونه مشکل را بگیرید.

فقط کافیست پیش از انجام تهاتر، ملک و خودرو را ارزش گذاری کنید. خودرو معمولاً با انجام آزمایش های تخصصی و بررسی نکات فنی و ظاهری، تعیین قیمت می شود. اما ارزش گذاری ملک با چالش بیشتری همراه است. در هنگام تعیین قیمت ملک، موقعیت جغرافیایی بنا مورد توجه قرار می گیرد.

از سوی دیگر اسناد آن بررسی شده و به املاکی که فاقد سند شش دانگ هستند، قیمت کمتری اختصاص می یابد. سایر آیتم های موثر در تعیین قیمت شامل سال ساخت ملک، متراژ ملک و سطح امکانات رفاهی آن همچنین دکوراسیون داخلی می شود.

معاوضه ملک با خودرو در تهران سودمند است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند تنها معاملات نقدی سودمند و ارزشمند است. این در حالیست که در مقایسه میان تهاتر و معامله نقدی، تهاتر امتیاز بیشتری عایدتان می کند. تهاتر مانع از فروش سرمایه شده و ارزش آن را در برابر تلاطم های موجود در بازار حفظ می کند. از سوی دیگر با کاهش هزینه های مربوط به فروش سرمایه، یک معامله کم هزینه را رقم می زند.

بسیاری از افراد انجام معاوضه را به جهت کم بودن کیس های آن رد می کنند. اما خوشبختانه در شهر تهران، این مسئله بسیار کمرنگ است. گستردگی تهران و وجود املاک متعدد در آن، دست شما را به طور کامل برای انتخاب و معاوضه باز گذاشته است. کافیست سری به آگهی های مربوط به تهاتر ملک با خودرو در تهران بزنید تا متوجه این مسئله شوید.

در اغلب مواقع نبود یک معیار مناسب برای ارزش گذاری ملک، انجام دهندگان معامله تهاتر را در ارزش گذاری دقیق ملک نگران می کند. خب پیداست که شما نمی توانید با دانش محدود خود به خوبی یک ملک را قیمت گذاری کنید. اما در صورتی که از افراد ماهر در این حوزه کمک بگیرید، یک ارزش گذاری دقیق را تجربه می کنید.

کارشناسان املاک با در نظر گرفتن چندین آیتم موثر، قیمت نهایی ملک را تعیین و امکان معاوضه را فراهم می کنند. یکی دیگر از ایرادهایی که به معامله تهاتر وارد است، امکان کلاهبرداری در آن است. معمولاً افرادی که در طول پروسه معاوضه به خوبی اسناد ملک و یا ماشین را مورد بررسی قرار نمی دهند، به دام افراد سودجو می افتند. اما همین مسئله نیز یک راهکار ساده دارد. می توانید با انجام نقل و انتقالات در دفتر اسناد رسمی مانع از بروز هرگونه مشکل و مسئله شوید.

پیشنهادهایی برای تهاتر ملک با خودرو در تهران

برای اینکه در انجام معاوضه موفق عمل کنید، لازم است تا پیش از اینکار اطلاعات خود را در خصوص قرارداد تهاتر و نحوه نگارش آن بالا ببرید. همچنین مدت زمان زیادی را برای پیدا کردن یک کیس مناسب صرف کنید. هرگونه عجله و کم توجهی در هنگام معاوضه، می تواند خسارات زیان باری به سرمایه شما بزند. به خاطر داشته باشید، هرقدر پیش  از معامله دقیق تر عمل کنید، پس از آن آسایش و سود بیشتری کسب می کنید. سایر نکات مهم و موثر را می توان در موارد زیر عنوان نمود.

برای معاوضه سراغ ملک های خاص و سودآور بروید

بهتر است در هنگام تهاتر به منطقه هایی که قابلیت توسعه و رشد دارند، بروید. مناطقی که نرخ توسعه مناسبی دارند و در آینده نزدیک رشد شایانی را تجربه می کنند. در این خصوص بد نیست سراغ محله های خوب و درجه یک تهران بروید. چرا که ملک هایی این مناطق در اثر تورم به سرعت رشد کرده و به فروش می رسند.

در تهاتر وسوسه نشوید!

توصیه می کنیم در هنگام تهاتر ملک با خودرو در تهران، سراغ ملک های بدون سند نروید. شاید در ابتدای امر این ملک ها با ارزش و مقرون به صرفه به نظر برسند، اما در نهایت سرمایه شما را به باد می دهند. چرا که خرید و فروش ملک های بدون سند و یا بدون مجوز پایان کار، بسیار سخت و پیچیده است. در آینده اگر تصمیم به فروش ملک خریداری شده در تهران داشته باشید، بدون شک به سختی می افتید.

هنگام معاوضه در ارزش گذاری دقیق عمل کنید

اگر صاحب خودرو هستید در بررسی های فنی و تخصصی حضور داشته باشید و تلاش کنید تا با رفع برخی ایرادات موجود ارزش خودرو را بالا ببرید. در صورتی که مالک یک زمین در تهران هستید، تلاش خود را برای بازسازی های سطح و نوسازی های اصولی به کار بگیرید. ممکن است یک بازسازی کوچک به افزایش ارزش ملک شما کمک شایانی کند.

سخن پایانی

تهاتر ملک با خودرو در تهران یک گزینه بسیار هوشمندانه برای خرید ملک در پایتخت است. سودآوری بالای این معامله موجب شده تا بسیاری از افراد، معاوضه را به خرید نقدی ترجیح دهند. اگر یک ماشین لوکس در اختیار دارید و تصمیم به خرید ملک در تهران گرفته اید، در انجام معاوضه تردید نکنید!

تهاتر ملک با خودرو در تهران

جهت هرگونه معاوضعه ملک با خودرو در تهران میتوانید با ملکیاران هماهنگ کنید ،ملک یاران با سالها سابقه فعالیت و تخصص در زمینه خرید و فروش ملک میتواند بهترین همراه شما در این مسیر باشد.

مقایسه املاک

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از به
سایر ویژگی ها