زمین در سهیلیه-زعفرانیه کرج

5 املاک
ترتیب بر اساس:

مزایای خرید زمین در سهیلیه کرج
با خرید زمین در شهرک سهیلیه سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را تجربه خواهید کرد زیرا این منطقه رو به رشد است و اکثر  زمین‌های آن دارای پروانه ساختمانی هستند. همچنین زمین سهیلیه به دلیل داشتن خاک خوب برای کاشت و پرورش گل و گیاه بسیار مناسب است. در ادامه به مزایای خرید زمین در سهیلیه می‌پردازیم:
۱.رونق ساخت و ساز در منطقه
یکی از اصول تعیین قیمت زمین در سهیلیه توجه به رونق منطقه و محله ای است که زمین در آن قرار دارد. میزان ساخت و ساز انجام شده با اقبال عمومی و در نتیجه  قیمت زمین رابطه مستقیم دارد.

میزان ساخت و سازهای انجام شده در گذشته و رونق کنونی ساخت و ساز در یک منطقه نشان دهنده سرعت توسعه آن منطقه است. سرعت توسعه یعنی سرعت دسترسی به زیرساخت‌ها مانند آب، برق، گاز، تلفن و آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها. خرید و فروش زمین واقع در منطقه به اصطلاح آباد آسان‌تر است و این زمین دارای ارزش سرمایه گذاری بالاتر و قیمت بالاتری است.
۲.حریم خصوصی و امنیت
مهم‌ترین عاملی که در خرید آپارتمان و ویلا در یک منطقه اهمیت دارد، امنیت منطقه ای است که زمین در آن واقع شده است. شما می‌توانید امنیت محله را به طرق مختلف تضمین کنید، مانند صحبت با مردم محلی و پرسیدن سوال از آنها.

بسیاری از افراد قصد دارند زمین خریداری شده را به باغ یا ویلا تبدیل کنند و در این میان تعداد زیادی از آنها فقط در تعطیلات به باغ یا ویلای خود سر می‌زنند. بنابراین لازم است زمینی را که خریداری می‌کنند در منطقه ای با امنیت بالا قرار دهند تا در صورت نبود آنها حریم خصوصی آنها حفظ شود و به اموالشان آسیبی وارد نشود. بنابراین هر چه امنیت یک منطقه بیشتر باشد، قیمت زمین در آن منطقه نیز بالاتر است.
۳.فضای سبز و چشم انداز منطقه
در راستای مزیت‌های خرید زمین در سهیلیه می‌توان به وجود پوشش گیاهی، فضای سبز و همچنین زیبایی طبیعی منظره اشاره کرد. زمین‌های این روستا عمدتاً برای کشاورزی و احداث باغ و یا ویلا استفاده می‌شود، بنابراین با توجه به نوع پوشش گیاهی: آب و هوا، میزان بارندگی، نوع خاک، مقدارآب منطقه و خرید زمین و قیمت آن نیز تغییر می‌کند.

روستای سهیلیه پوشیده از درختان میوه، باغ‌های گل و گیاهان سرسبز است که در تمام فصول سال زیبایی خاصی به این منطقه می‌بخشد. اینکه بتوانید از این زیبایی‌ها بهره ببرید و دید خوبی به آنها داشته باشید، امتیاز بزرگی است.

سنقرآباد یکی از بهترین مناطق سهیلیه، روستایی زیبا و بکر در ۲۰ کیلومتری کرج است. آب و هوای مطبوع سنقرآباد یکی از مناطق تاریخی و گردشگری سهیلیه به شمار می‌رود. وجود زمین زیبا و مناسب برای ساخت و ساز و ویلاهای جذاب در این منطقه سرمایه گذاران زیادی را به سنقرآباد جذب کرده است.
۴. دسترسی به امکانات شهری
روستای سهیلیه به دلیل وجود باغ‌ها و ویلاهای زیاد و مسافران زیادی از شهرهای بزرگ تهران و کرج، دارای امکانات رفاهی و خدماتی متنوعی است، اما دسترسی زمین به این مراکز عاملی موثر در خرید زمین در سهیلیه است.

مجاورت زمین با درمانگاه، داروخانه، خواربار فروشی، نانوایی، پمپ بنزین و گازوئیل و همچنین راه‌های اصلی این روستا از ویژگی‌های مهم و مثبت آن است. همچنین هر چه دسترسی زمین به مراکز مذکور آسان‌تر باشد، قیمت آن در مقایسه با زمین‌های دورافتاده و بدون دسترسی مناسب بیشتر است.
۵.دسترسی به منابع آب
اگرچه مشکل کم آبی به دلیل کاهش بارندگی و استفاده بی رویه از منابع آبی زیرزمینی در سال‌های اخیر به معضلی جدی و بحرانی برای کشاورزان و باغداران تبدیل شده است، اما وضعیت سهیلیه هنگام عبور از رودخانه کردان متفاوت است. از این روستا سهیلیه نسبت به سایر شهرها و روستاهای نزدیک تهران با مشکل آب کمتری مواجه است.

منابع آبی فراوانی در سهیلیه وجود دارد، اما سهولت یا سختی دسترسی به این منابع بر قیمت زمین در سهیلیه تأثیر می‌گذارد و دسترسی مناسب به منابع آبی، تداوم سرسبزی و توسعه در مناطق مختلف آن را تعیین می‌کند.
۶.وضعیت سند
نوع سند زمین نقش تعیین کننده ای در خرید زمین در سهیلیه  و قیمت آن دارد. برای بسیاری از مردم خرید و فروش زمین یکی از بزرگ‌ترین فعالیت‌های اقتصادی است که در طول عمر خود انجام می‌دهند، بنابراین لازم است قبل از معامله از قانونی و کامل بودن آن اطمینان حاصل شود. بهترین راه برای اطمینان از صحت معامله زمین، بررسی نوع سند زمین و مطالعه آن توسط خریدار قبل از انجام معامله برای سنجش صحت مواردی مانند سازگاری مالک با فروشنده، اندازه، محدوده و موقعیت زمین اندازه گیری می‌شود.

زمین‌های سهیلیه با اسناد رسمی، سفته یا اوراق عادی معامله می‌شود و قیمت زمین در سهیلیه بستگی به نوع این اسناد دارد و در این میان زمین ثبت شده و قیمت گذاری شده در سند رسمی برتر است.

مقایسه املاک

مقایسه