خرید خانه در کردان

خرید خانه در کردان: زیباترین و جذاب ترین منطقه توریستی کرج، یک سرمایه گذاری امن و قابل بازگشت به شمار می آید. با خرید خانه در منطقه کردان کرج، یک پاتوق دنج برای فرار از آلودگی شهرهای بزرگ همچون تهران و کرج خواهید داشت. خانه کردان می تواند بستر مناسبی برای درآمدزایی نیز فراهم کند.

راهنمای خرید خانه در کردان

اغلب افرادی که به کردان سفر می کنند، تحت تأثیر آب و هوای مطلوب و مناظر طبیعی جذاب آن، تصمیم به خرید خانه در منطقه کردان می گیرند. احتمالاً شما نیز جزو این دسته از افراد هستید. اگر تصمیم دارید تا با خرید یک خانه سرمایه خود را در یک بستر امن بخوابانید، کردان بهترین گزینه برای خرید خواهد بود. در این حالت می توانید خانه خود را به مسافران و گردشگران منطقه کردان اجاره دهید.

حتی اگر تصمیم به خرید یک ویلا یا خانه لوکس برای گذران تعطیلات آخر هفته دارید، کردان بهترین انتخاب شما خواهد بود. چرا که این منطقه در همسایگی استان تهران قرار داشته و همواره در دسترس شما خواهد بود. کردان در کلیه فصول سال، جاذبه های متعددی برای عرضه به شما و سایر گردشگران دارد. اغلب خریداران و سرمایه گذاران، از این موارد مطلع هستند، اما با این وجود در خرید خانه در کردان تردید دارند. چرا که با اصول انجام یک خرید مطمئن و کم ریسک، آشنا نیستند. یک استراتژی همیشه موفق در خرید خانه وجود دارد، که شامل موارد زیر می شود.

1. مشورت با افراد امین و معتمد

استفاده از دانش و مهارت افراد متخصص، بهترین ترفند برای انجام یک خرید کم ریسک است. مشخصاً به عنوان یک مسافر معمولی که تنها چند روز از سال را به گردش در منطقه کردان می پردازد، دانش کافی برای تشخیص موقعیت خانه ندارید. این در حالیست که مشاورین املاک این منطقه به سطح بالایی از دانش و مهارت در خرید خانه رسیده اند.

کمک گرفتن از این افراد می تواند ریسک خرید شما را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. پس به جای اینکه با دانش محدود و اندک خود سراغ خرید خانه در منطقه توریستی کردان بروید، از اهالی فن کمک بگیرید.

2.سنجش موقعیت جغرافیایی خانه

کردان نیز مانند سایر شهرستان ها دارای مناطق و محله های مختلفی ست. در هر یک از این محله ها شهرک های ویلایی و ساختمان های شخصی زیادی وجود دارند که قابل عرضه هستند. این یعنی در خرید خانه در کردان کیس های زیادی پیش رو دارید. باید بتوانید به شکل دقیق و منطقی، موقعیت جغرافیایی هر یک را سنجیده و آینده هر خانه را تخمین بزنید. تلاش کنید سراغ خانه هایی بروید که قیمت آن ها در آینده نزدیک به جهت رشد و توسعه محل استقرارشان، افزایش می یابد.

خانه هایی که پتانسیل رشد دارند، ارزشمند بوده و خانه هایی که به حد کافی رشد کرده و جای پیشرفت ندارند، کم ارزش خواهند بود. به خاطر داشته باشید، آینده سرمایه مالی شما به دقت و ظرافت تان در این مرحله از کار گره خورده است. پس در تعیین موقعیت و امکان سنجی میزان توسعه و پیشرفته منطقه، دقیق و هوشمندانه عمل کنید.

3.بازدید از خانه در همراهی با افراد متخصص

بازدید دقیق از خانه کردان، از دیگر اقداماتی ست که امکان انجام خرید ناامن را به مراتب کاهش می دهد. نما اولین آیتمی ست که در بازدید خانه به چشم می آید. معمولاً خانه هایی که با متریال سنگ و سبک رومی طراحی شده اند، قیمت بیشتری دارند.

شاید تصور می کنید نمای خانه در تضمین یک خرید موفق تعیین کننده نیست. اما باید بدانید سرعت خرید و فروش یک خانه، تا حدی به شکل و نمای اصلی ان بستگی دارد. خانه هایی که با یک طرح زیبا ساخته می شوند، شانس بیشتری برای فروش سریع دارند.

دکوراسیون داخلی خانه دومین آیتمی ست که به چشم شما می خورد. اگرچه شکل ظاهری و دکوراسیون خانه اهمیت زیادی دارد، اما پیشنهاد می کنیم در خرید خود ظواهر را کنار بگذارید و استحکام زیرساخت ها، دوام متریال ها و سلامت تأسیسات را بسنجید. بهتر است با یک فرد متخصص و فنی، تأسیسات و بخش های فنی ساختمان را ارزیابی کنید تا از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که از لحاظ فنی ساختمان مورد تأیید بود، سراغ جنبه های ظاهری آن بروید. مشخصاً اگر دکوراسیون خانه کردان در سبک و طرح دلخواه شما طراحی و اجرا شده باشد، دیگر نیازی به بازسازی نخواهید داشت. اما اگر اینطور نبود، می تونید با هزینه های معقول، دکوراسیون را مجدداً طراحی و اجرا کنید.

قیمت خرید خانه در کردان

بسته به سطح توقعات شما درباره موقعیت خانه و امکانات آن، قیمت خرید خانه در کردان متفاوت خواهد بود. بسیاری از سرمایه گذاران دوست دارند تا در بهترین مناطق کردان همچون سهیلیه یا سرخاب اقدام به خرید خانه کنند. خب مشخصاً این دسته از افراد باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

در مناطق خوب و مرغوب کردان، سطح بالایی از امکانات رفاهی عرضه می شود. از سوی دیگر این مناطق به جهت همسایگی با جاذبه های طبیعی از ویو و منظره جذاب تری برخوردارند. شاید باور نکنید اما آب و هوای مناطق خوب کردان در مقایسه با سایر محله ها، بهتر است. چرا که در مجاورت این مناطق، چشمه های طبیعی یا باغستان میوه قرار دارد. منطقه و موقعیت قرارگیری خانه، اگر چه اصلی ترین پارامتر است، اما تنها آیتم موثر بر قیمت خرید خانه در کردان به شمار نمی آید. سایر پارامترها را می توان در موارد زیر عنوان نمود:

·       متراژ و ابعاد خانه

بدون تردید خانه هایی که دارای متراژ بزرگ هستند، قیمت بیشتری دارند. اما می توان گفت خانه های بزرگ در محلات معمولی کردان، قیمت کمتری نسبت به خانه های نقلی در بهترین مناطق کردان دارند. پس نمی توان متراژ را اصلی ترین آیتم موثر بر قیمت قلمداد نمود.

·سبک طراحی و اجرای خانه

سبک طراحی نما و همچنین دکوراسیون داخلی خانه بر قیمت نهایی آن اثر می گذارد. خانه هایی که به تازگی بازسازی شده و شکل و شمایل زیبایی دارند، قیمت بیشتری نیز دارند.

·       میزان استحکام و دوام خانه

خانه هایی که با زیرساخت های مستحکم ساخته شده و مستهلک نشده اند، در مقایسه با نمونه هایی که در اثر گذر زمان فرسوده و کهنه شده اند، با قیمت بیشتری عرضه می شوند. قدمت خانه سازی و ویلاسازی در منطقه کردان به گذشته های دور باز نمی گردد. همین مسئله موجب شده تا به ندرت در خرید خانه با نمونه های کلنگی و قدیمی روبرو شوید.

·سطح امکانات رفاهی خانه

در بسیاری از خانه های کردان سطح متوسطی از خدمات رفاهی همچون برق، آب، گاز و اینترنت عرضه می شود. اما در این بین خانه هایی هستند که گازکشی نشده یا اینترنت دهی ضعیفی دارند. پیداست خانه هایی که از حداقل امکانات رفاهی محرومند، قیمت کمتری دارند. در حالی که نمونه هایی که دارای استخر، حیاط، اینترنت قوی، شبکه برق، تلفن و گاز هستند، با قیمت بیشتری به فروش می رسند.

نتیجه گیری

خرید خانه در کردان با توجه به موقعیت خاص و متفاوت این منطقه، گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری به حساب می آید. می توانید با خرید یک خانه لوکس علاوه بر مصارف شخصی، آن را به گردشگران نیز اجاره دهید. این یعنی خانه کردان به تنهایی می توانید هزینه خرید را جبران کند.

 

مقایسه املاک

مقایسه