خرید زمین در مازندران

خرید زمین در مازندران

خرید زمین در مازندران :خرید زمین عاملی برای رفع نیازهای ضروری و حیاتی انسان و بستری برای فضای زندگی و عامل مهمی در ایجاد محیطی امن و زیبا برای تامین آسایش انسان تلقی می شود. بنابراین کاربری اراضی شهری و برنامه ریزی برای آن از مهم ترین ابزار دولت و سازمان های مدیریت شهری در جهت مدیریت صحیح و منطقی شهرها می باشد.

در این میان خرید زمین در مازندران یکی از اساسی ترین انواع سرمایه گذاری از سال های قبل بوده و هست. اکثر افرادی که پس از تامین نیازهای اولیه خود ابتدا به فکر سرمایه خود هستند، از این سرمایه ها برای خرید زمین یا ویلا استفاده می کنند تا با پیشرفت قیمت ها و افزایش تورم از محل اضافه شده، ارزش سرمایه خود را حفظ کنند.

امروزه خرید زمین در شمال اکثر افراد را به فکر راه اندازی کسب و کار، خرید زمین شهری در شمال، خرید زمین ساحلی و … انداخته است که باعث شده به اهداف خود برسند.

برای رسیدن شما به این هدف قصد داریم در این مقاله به خرید زمین در مازندران و مسائل پیرامون آن بپردازیم.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید زمین در شمال با همکاران با تجربه ما در ملکیاران تماس بگیرید.

چرا خرید زمین در مازندران؟

خرید زمین در شمال یکی از کلمات کلیدی پر جستجو در گوگل است که نشان دهنده میزان متقاضیان خرید در شمال از سراسر کشور است.

به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی ، نزدیکی به دریا ، پوشش گیاهی و آب و هوای معتدل در این منطقه افراد با استفاده از خرید زمین در مازندران می توانند آینده ای روشن را برای خود متصور شوند.

بهتر است بدانید که خرید زمین در شمال یکی از پر ریسک ترین اقداماتی است که مردم در سرمایه گذاری انجام می دهند. زیرا بیشتر تقلب ها مربوط به خرید و فروش زمین در این مناطق است اما با کمک املاک ملکیاران می توانید علاوه بر خرید بهترین زمین مازندران از مشاوره خرید ویلا در شمال نیز بهره مند شوید.

انواع زمین موجود در مازندران

  اگر بعد از خرید زمین در مازندران بخواهید آن را به ملک دائمی تبدیل کنید یا زمین را به عنوان سرمایه ای ارزشمند خریداری و بعداً آن را با قیمت بالاتری بفروشید باید بدانید که زمین های این منطقه به 3 دسته تقسیم می شود:

مزرعه یا زمین کشاورزی

زمین های کشاورزی تحت کنترل و نظارت جهاد کشاورزی است و همانطور که از نامش پیداست در حوزه کشاورزی بوده و بخش زیادی از کل اراضی شمال کشور را تشکیل می دهد. لازم به توضیح است که کاربری این نوع زمین قابل تغییر نیست، یعنی امکان ساخت پروانه برای این زمین، ساخت آپارتمان و یا ساخت خانه در آن وجود ندارد.  دیوار چینی در این زمین ها اکیدا ممنوع است.

زمین باغ

از دیگر اراضی اختصاص داده شده به منابع طبیعی می توان به اراضی باغی اشاره کرد و خریدار می تواند بعداً به شرط پرداخت مبلغی به عنوان جریمه، نوع کاربری زمین را تغییر دهد.

زمین برای سکونت

نوع سوم که زمین مسکونی نامیده می شود شامل کوچکترین مساحت زمین در شمال می باشد و خریدار این زمین می تواند با اخذ پروانه ساختمان آپارتمان و ویلای مورد نیاز خود را در این زمین بسازد. این زمین برای ساخت یک واحد مسکونی در نظر گرفته شده است.

به طور کلی هنگام خرید زمین در مازندران با کلماتی مانند زمین جنگلی یا زمین ساحلی مواجه می شوید که این دو اصطلاح به معنای زمین در نزدیکی جنگل یا ساحل است. هر کدام در یکی از سه مورد ذکر شده قرار می گیرند، یعنی زمین ساحلی می تواند مسکونی و مناسب برای ساختمان باشد و می توان آن را باغ و یا حتی کشاورزی دانست. برای مشاوره بیشتر در این زمینه با همکاران ما در ملکیاران در ارتباط باشید.

نکات مهم درباره خرید زمین در مازندران

هنگام خرید زمین در مازندران باید چهار مرحله زیر را طی کنید.

مرحله اول:

هدف از خرید زمین (سرمایه گذاری، مسکونی و ساختمانی، کشاورزی یا باغداری) را مشخص کنید.

مرحله دوم:

 • جستجو و کسب اطلاعات کافی و لازم از منطقه مورد نیاز
 • موقعیت جغرافیایی ملک
 • برنامه های توسعه مرتبط
 • نوع کاربری
 • پرس و جو
 • مالک واقعی را مشخص کنید.
 • کسب دانش از طریق تجربه

مرحله سوم:

 • قیمت واقعی و مساحت زمین را بیابید.
 • با فروشنده زمین مذاکره کنید
 • با صاحب ملک به توافق اولیه برسید.

مرحله چهارم:

 • انتخاب یک مشاور املاک مورد اعتماد
 • قرارداد بین دو طرف
 • تمام سوالات و مدارک اصلی را تصحیح کنید.
 • تنظیم قرارداد رسمی در دفتر املاک
 • تاریخ پرداخت نهایی را مشخص کنید و در دفتر ثبت کنید.
 • کد رهگیری خود را از مشاور املاک مورد اعتماد خود دریافت کنید.

استعلام زمین در مازندران برای تعیین نوع کاربری

قبل از خرید زمین در مازندران و عقد قرارداد باید شرایط زمین را استعلام کرد تا زمین مورد نظر کاملا در چارچوب قانونی داشته باشد و عاری از مشکل باشد. (اگر زمین برای این نوع کاربری مشخص نشده باشد خارج از بافت نامیده می شود. به عبارت دیگر این زمین کاربری مسکونی ندارد و بعدا با طرح جدید قابل تغییر هستند. گاهی اوقات برای یک تغییر ده سال طول می کشد).

 استعلام مذکور از طریق دهیاری قابل دریافت است، البته می توانید از فروشنده نیز درخواست ارسال استعلام را داشته باشید.

 همچنین لازم است بدانید که برای هر زمین در شمال کاربری های مختلفی وجود دارد. نوع کاربری ها را می توانید از ادارات دولتی مانند جهاد کشاورزی و اداره منابع طبیعی شهرستان و موقعیت زمین استعلام نمایید. البته در قدم اول می توانید از دهیاری در روستا خرید زمین را استعلام کنید.

بعد از اینکه صاحب این زمین شدید می توانید سند یک برگی تهیه کنید و در زمین مذکور ویلا بسازید. جهت مشاوره بیشتر در این زمینه می توانید با همکاران باتجربه و متخصص ما در شرکت ملکیاران در تماس باشید.

ویژگی های زمین مناسب در مازندران جهت ساخت ویلا

خرید زمین در مازندران و ساخت ویلا در آن به دلیل دارا بودن آب و هوای مناسب، مناظر فوق العاده و فرصت های تجاری و سرمایه گذاری همواره مورد تقاضا بوده است. لازم است بدانید در بهترین زمین مناسب ساخت ویلا باید شرایط زیر رعایت شود:

ارتفاع بالاتر از زمین همسایه و بدون دید، دید روباز به دریا و جنگل، خاک محکم و مرغوب، دارای سند مالکیت و در شهری امن و مطمئن واقع شده باشد، تکمیل تاسیسات با مجوز ساختمان در شهر یا بافت شهری، دسترسی آسان، جاده آسفالته، نزدیک به امکانات رفاهی شهری و روستایی، بالای 400 متر مربع و قیمت مناسب.

برای ساخت ویلا ابتدا باید زمینی را انتخاب کنید که حداقل نصف شرایط فوق را داشته باشد تا در نهایت بتوانید ویلای مورد نظر خود را بسازید.

اکنون مرحله بعدی پس از انتخاب زمین، اخذ پروانه ساختمانی از مراجع ذیصلاح جهت شروع مراحل ساخت می باشد.

توجه داشته باشید که زمین شما ممکن است در مناطق معروف مازندران واقع شده باشد اما در ضعیف ترین موقعیت خود یعنی دور از دریا و جاده گلی و بدون داشتن انشعابات برق و گاز ، دور از تیرهای گاز و برق. واقع در حاشیه شهر، خارج از بافت، جنگلی ساده، بدون سند شورا، در کنار رودخانه، در حریم برق فشار قوی، فاقد کاربری مسکونی و …

بنابراین در هنگام خرید زمین در مازندران به این نکته ها باید توجه زیادی شود.

خرید زمین ارزان در مازندران

سرمایه گذاری در خرید ملک و زمین در شمال مقوله پیچیده ای است که نیاز به تجربه زیادی دارد. خرید زمین در مازندران امروزه به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری سودآور شناخته می شود به شرطی که زمین یا ملک مناسبی در این راستا پیدا کنید. انواع زمین و ویلا در استان مازندران در مناطق مختلف دارای ویژگی های خاصی است که قیمت فروش آنها را تعیین می کند.

چند شهر مازندران به دلیل شرایط خاص و قیمت ارزان تر فرصت های سرمایه گذاری ایده آلی را برای دوست داران خود ایجاد کرده اند. در شهرهایی که زمین زیاد دارد تقاضا برای خرید زمین کمتر از شهرهایی است که برای خرید ملک توسط افراد غیرشهروند افزایش چشمگیری داشته است. بنابراین قیمت ها در آن ها به نسبت سایر مناطق مناسب و ارزان تر است.

قیمت زمین ها و املاکی که به دریا نمی رسد معمولا کمتر از قیمت زمین های ساحلی و زمین هایی است که از هر طرف به راحتی قابل دسترسی هستند.

به شما پیشنهاد می کنیم جهت بررسی انواع زمین های ارزان با موقعیت سرمایه گذاری مناسب در مازندران با مجموعه ملکیاران در ارتباط باشید.

خرید زمین در مازندران جهت سرمایه گذاری

سرمایه گذاری فقط خرید ویلا نیست، خرید زمین از دیگر مواردی است که منجر به سرمایه گذاری می شود. اهمیت خرید زمین در شمال را در نظر داشته باشید و به یاد داشته باشید که بسیاری از مردم ترجیح می دهند زمینی در شمال بخرند.

خرید زمین در شمال و در بهترین شهرهای مازندران می تواند فرصت خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم کند.

سوالی که مطرح می شود این است که آیا زمین کشاورزی سودآورتر است یا زمین با کاربری مسکونی؟

بسته به اینکه سرمایه گذار با چه هدفی به دنبال خرید زمین در مازندران است، یکی از گزینه ها را می توان انتخاب کرد.

طبیعتاً برای شروع پروژه کشت محصول باید زمین کشاورزی و برای ساخت ویلا زمین مسکونی بخریم. اگر با یک مشاور املاک مجرب مانند ملکیاران مشورت کنید، این مسیر برای شما بسیار هموارتر خواهد بود.

قیمت خرید زمین در مازندران

 خرید زمین در مازندران معمولا ارزش افزوده بالایی دارد و می توان آن را یک سرمایه گذاری سودآور دانست.

مناطق شمالی کشور  از پتانسیل بالایی در زمینه گردشگری برخوردار است و می توان به این موضوع به عنوان یک فرصت تجاری نگاه کرد.

اما با توجه به ماهیت منطقه و ویژگی های خاص آن، هزینه خرید زمین در شمال کشور کمی بیشتر از سایر مناطق است و باید قیمت و ارزش واقعی زمین مورد نظر به دقت بررسی شود. شرایط مختلفی روی خرید و قیمت زمین در شمال تاثیر دارد که در ادامه می خوانید.

قیمت زمین در شمال کشور به دلیل ویژگی های منحصر به فرد منطقه، شرایط آب و هوایی، مناظر فوق العاده و فرصت های تجاری و سرمایه گذاری پرسود، کمی متفاوت و بالاتر از سایر مناطق کشور است. در مازندران قیمت زمین به متراژ، موقعیت جغرافیایی، نوع کاربری و بسیاری از ویژگی های دیگر بستگی دارد. در برخی مناطق مانند استان های گیلان و مازندران به دلیل وجود جنگل های گرانبها و مناظر زیبا قیمت زمین بسیار بالاست. در حالی که در سایر مناطق مانند آستارا و لاهیجان قیمت زمین کمتر است.

عوامل دیگری مانند نزدیکی به دریا، دوری از شهرها و مراکز تجاری، قرار گرفتن در مناطق گردشگری و عوامل دیگر نیز بر قیمت زمین تاثیرگذار است. همچنین با در نظر گرفتن روند افزایشی صنعت ساختمان و شهرسازی در مناطق شمالی کشور، قیمت زمین در این مناطق افزایش یافته و پیش بینی می شود این روند در آینده نیز ادامه یابد.

همانطور که گفته شد به این دلیل که خرید زمین در مازندران رو به افزایش است، قطعا قیمت زمین در شمال نیز رو به افزایش است، بنابراین وقت آن است که برای خرید زمین در شمال زودتر تصمیم بگیرید و با استعلام از قیمت آن جهت سرمایه گذاری اقدام نمایید.

برای آگاهی از آخرین و مناسب ترین قیمت های زمین در مازندران با مشاورین ما در مجموعه ملکیاران در تماس باشید.

سخن پایانی

قبل از خرید زمین در مازندران یا هر زمینی در شمال کشور، حتما هدف خود را در نظر داشته باشید. قبلاً اذعان داشتیم که زمین ممکن است داخل یا خارج از بافت شهری باشد و توضیح دادیم که اگر ویلا خارج از بافت باشد کاربری آن مشخص نیست و قابل استفاده نیست، بنابراین امکان بالا بردن ساختمان یا ساخت ویلا وجود ندارد.

اگر قصد خرید زمین  برای ساخت ویلا، آپارتمان یا … را دارید، بدون شک زمین داخل بافت شهر بهترین انتخاب خواهد بود و هرگز آن را از دست ندهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید زمین در مازندران و مسائل پیرامون آن با شرکت ملکیاران که از بزرگ ترین و با سابقه ترین مجموعه های خرید و فروش املاک است در تماس باشید و از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.

مقایسه املاک

مقایسه