خرید ملک در قبرس جنوبی

خرید ملک در قبرس جنوبی

خرید ملک در قبرس جنوبی برای بسیاری از مردم به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است. این در حالیست که خرید خانه در قبرس جنوبی یک آرزوی دور و دراز نیست. در قبرس جنوبی کیس های متعددی برای خرید ملک و خانه وجود دارد. کافیست اطلاعات خود را در خصوص قیمت خرید خانه در قبرس جنوبی و نحوه خرید یک ملک مرغوب در این منطقه بالا ببرید. پس از این شما نیز می توانید به آرزوی دیرینه خود جامه عمل بپوشانید. برای تحقق این هدف، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

خرید ملک در قبرس جنوبی خرید ملک در قبرس جنوبی[/caption]

معرفی جزیره قبرس جنوبی

تا سال 1974 قبرس یک کشور یکپارچه بود. اما از این تاریخ به بعد، جهوری ترک قبرس، علیرغم عدم تأیید بین الملل، استقلال خود را عنوان کرد و به رسمیت شناخت. همین مسئله موجب شده تا قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شود. بیش از 77 درصد جمعیت کلی کشور قبرس را افراد یونانی تبار تشکیل داده که در قبرس جنوبی ساکن شده اند.

این در حالیست که ترک های قبرس که با زبان ترکی استانبولی نیز صحبت می کنند، 18 درصد از جمعیت را شامل شده و تحت یک حاکمیت مجزا و با زبان و پول مستقل خود در قسمت شمالی ساکن شده اند. جالب است بدانید که این دو منطقه از طریق یک نوار مرزی سبز رنگ از یکدیگر جدا شده اند.

به طوری که پایتخت هر یک از این بخش ها نیز به طور مجزا تعریف شده است. پایتخت منطقه قبرس شمالی، شمال شهر نیکوزیا و پایتخت قبرس جنوبی نیز جنوب این شهر است. در بخش قبرس جنوبی شاهد توسعه اقتصاد و رشد روز افزون مسکن هستیم. این بخش از قبرس عضو اتحادیه اروپاست و در طول چند سال آینده نیز به عضویت در کشورهای حوزه شنگن در می آید.

قوانین حاکم بر این بخش مشابه سایر کشورهای اروپایی بوده و خرید ملک در قبرس جنوبی نیز از همان قواعد سختگیرانه کشورهای اروپایی تبیعت می کند. در بخش جنوبی قبرس، آب و هوا بسیار گرم و معتدل است. همین مسئله موجب شده تا قبرس جنوبی به عنوان گرم ترین نقطه در کشورهای اروپایی شناخته شود.

این بخش از جزیره در 320 روز سال آفتاب گرم و مطبوع دارد. در فصل بهار گرمای قبرس معتدل بوده و پذیرای افرادی ست که به نقاط گرمسیری علاقه مندند. در پاییز و زمستان نیز خبری از سرمای کشنده و جانسوز نیست. در این فصل از سال باز هم می توان از گرمای جزیره لذت برد.

راهنمای خرید ملک در قبرس جنوبی

موقعیت جغرافیای خاص قبرس جنوبی و عضویت آن در اتحادیه اروپا موجب شده تا خرید ملک در این بخش برای ایرانیان سخت و دشوار شود. در حالیکه در قبرس شمالی موقعیت های بسیاری برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت وجود دارد، در قبرس جنوبی خرید ملک با چالش های بیشتری همراه است.

اما همچنان بسیاری از سرمایه گذاران، به خرید ملک در این منطقه علاقه بسیاری دارند. چرا که نرخ توسعه مسکن و همچنین ارزش ملک در این منطقه، درست مانند سایر کشورهای اروپایی است. از سوی دیگر خرید ملک در منطقه اروپایی قبرس جنوبی، شانس دریافت اقامت در این کشور اروپایی را بالا می برد. برخلاف پاسپورت قبرس شمالی که از نوع آسیایی است، پاسپورت قبرس جنوبی اروپایی بوده و بسیار ارزشمند است.

ناگفته نماند که قبرس جنوبی از جاذبه های گردشگری و آب و هوای سالم و مطبوعی برخوردار بوده و همین مسئله بر علاقه سرمایه گذاران به خرید خانه در قبرس جنوبی، شدت بخشیده است. برای خرید یک ملک مرغوب در منطقه قبرس جنوبی، دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

  1. از یک وکیل کمک بگیرید

برای اینکه بتوانید در کشور اروپایی قبرس جنوبی یک ملک با کیفیت خریداری کنید و به دام افراد کلاهبردار نیفتید، بایستی از یک وکیل کاربلد کمک بگیرید. چرا که قوانین خرید ملک در قبرس جنوبی و پروسه انجام آن کمی سخت و زمانبر است. یک وکیل کار کشته می تواند این مراحل را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام داده و یک خرید امن را رقم بزند.

  1. 200 هزار یورو پول آماده کنید

برای اینکه بتوانید اقامت موقت خود را در قبرس جنوبی به دست آورید، لازم است تا یک ملک با حداقل ارزش 200 هزار یورو خریداری کنید. املاکی که فاقد این ارزش باشند، مشمول دریافت اقامت نمی شوند. از آنجایی که پول رایج قبرس جنوبی مشابه سایر کشورهای اروپایی، یورو است، لازم است که ملک را با این نوع ارز خریداری کنید.

  1. اطلاعات خود را درباره شرایط مهاجرت با خرید ملک در قبرس جنوبی بالا ببرید

تصور نکنید که با خرید یک ملک 200 هزار یورویی، به سرعت شهروند قبرس به شمار می آیید. خرید ملک در این منطقه، اقامت موقت شما را رقم می زند. پس از 3 سال، این اقامت به طور خودکار به اقامت دائم تبدیل شده و با گذشت 7 سال از خرید ملک و حفظ آن، اقامت شما به تبعیت تبدیل می شود. از این پس شما پاسپورت اروپایی قبرس جنوبی را در اختیار داشته و می توانید به راحتی به سایر کشورهای اروپایی سفر کرده و در آن ساکن شوید.

قیمت خرید ملک در قبرس جنوبی

مهم ترین سوال سرمایه گذاران حوزه ملک، قیمت خرید خانه در قبرس جنوبی است. در این خصوص باید بدانید در منطقه قبرس جنوبی شهرها و استان های مختلفی وجود دارد که هر یک در تناسب با مشخصات خود و سطح امکاناتی که ارائه می دهند، قیمت های مختلفی برای مسکن تعیین کرده اند. بنابراین نمی توان یک تعرفه ثابت برای خرید ملک در جزیره قبرس تعیین نمود. علاوه بر قیمت خانه،

هزینه های مازادی نیز برای خرید ملک در نظر گرفته می شود که شامل موارد زیر می شود.

  • هزینه های حقوقی

  • هزینه های نقشه بردار

  • هزینه های مربوط به تمبر

  • هزینه درخواست به شورای وزیران

  • مخارج انتقال

  • مالیات بر ارزش افزوده

  • هزینه بنگاه معاملات ملک

نتیجه گیری

خرید ملک در قبرس جنوبی گزینه ای هوشمندانه برای دریافت اقامت از این کشور اروپایی است. اما معمولاً قیمت بالای مسکن در این منطقه و همچنین قیمت بالای زندگی در قبرس جنوبی، خریداران را از سرمایه گذاری در این جزیره منصرف می سازد. به خاطر داشته باشید، با توجه به عضویت قبرس جنوبی در اتحادیه اروپا و همچنین احتمال عضویت این کشور در کشورهای عضو شنگن، خرید ملک در آن آینده روشنی دارد. اگر توان تأمین پول خرید ملک را دارید، در تهیه خانه در قبرس جنوبی تردید نکنید.

مقایسه املاک

مقایسه