زمین ارزان قیمت در تهران

زمین ارزان قیمت در تهران

خرید زمین ارزان قیمت در تهران، خواسته و هدف بسیاری از مردم تهران است. اما در این بین تنها تعداد محدودی از آن ها موفق به خرید یک زمان با قیمت پایین می شوند. جای نگرانی نیست. شما نیز با مطالعه این مطلب از ملک یاران، شانس زیادی در خرید زمین اقتصادی به دست می آورید. کافیست ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

راهنمای زمین ارزان قیمت در تهران

افراد با اهداف مختلفی در حوزه املاک سرمایه گذاری می کنند. برخی با خرید زمین و ساخت و ساز در آن، یک مسکن می سازند و برخی دیگر زمین را برای زراعت و کشاورزی خریداری می کنند. در این بین تعداد زیادی از سرمایه گذاران زمین هایی را صرفاً جهت سودآوری آن خریداری می کنند. بدون اینکه تصمیم به ساخت ملک یا کشاورزی در آن داشته باشند. بسته به اینکه هدف شما از خرید زمین ارزان قیمت در تهران چیست، نحوه خرید تغییر می کند. اما در یک نگاه کلی می توان رعایت نکات زیر را در کاهش ریسک خرید زمین در تهران، موثر دانست.

1.افزایش اطلاعات شخصی در خصوص زمین های مختلف در شهر تهران

برای اینکه بتوانید با خیالی راحت وارد پروسه خرید زمین شده و به سلامت از این چالش عبور کنید، می بایست اطلاعات خود را در خصوص انواع زمین های ارزان قیمت بالا ببرید. همانطور که می دانید شهر تهران از مناطق مختلفی تشکیل شده است. قیمت زمین در شمال تهران با جنوب آن، تفاوت بسیار زیادی دارد. اگر تصمیم به خرید زمین ارزان قیمت دارید، می بایست قید خرید در بخش های شمالی را بزنید.

همچنین در شهر تهران تعداد زیادی زمین های ذخیره شهری، کلنگی و ساخته نشده وجود دارد. اگر تصمیم به ساخت و ساز در زمین دارید و می خواهید ساکن تهران شوید، می بایست اطلاعات خود را درباره موقعیت قرارگیری هر یک از این زمین ها بالا ببرید. ما نیز در ادامه شما را با انواع زمین های ارزان قیمت در تهران، آشنا می کنیم. در کنار تمام این ها، شما می توانید در حومه تهران نیز اقدام به انجام یک سرمایه گذاری کم هزینه و سودمند کنید.

2.خرید زمین در همراهی با یک دفتر املاک حرفه ای

بهتر است پروسه خرید زمین را تحت نظر یک دفتر املاک با تجربه طی کنید. در این صورت ریسک معامله شما به مراتب کاهش خواهد یافت. در حال حاضر تنها افرادی که اطلاعات کامل در خصوص مشخصات زمین های ارزان قیمت تهران دارند، دفاتر املاک هستند.

می توانید به کمک آن ها بهترین و ارزان قیمت ترین زمین را انتخاب کرده و بدین شکل یک سرمایه گذاری هوشمندانه را رقم بزنید. پس تحت هیچ شرایطی به منظور صرفه جویی در هزینه، قید دریافت مشاوره خرید را نزنید. چرا که متأسفانه در بازار فروش زمین های ارزان قیمت تهران، تعداد زیادی افراد کلاهبردار کمین کرده اند. ممکن است ناخواسته در تور این دسته از سودجویان بیفتید.

3.بازدید حضوری از زمین و بررسی اسناد آن به شکل دقیق

آیتم موثر دیگر که می تواند موفقیت شما را در خرید یک زمین مرغوب و با کیفیت تضمین کند، بازدید حضوری از زمین است. بهتر است در همراهی یک مشاور و متخصص حوزه املاک، از زمین های منتخب که تناسب کافی با بودجه شما دارند، بازدید کنید. تلاش کنید تا تمام مشخصات زمین را استخراج کرده و نقاط قوت و ضعف آن را شناسایی کنید.

عموم کارشناسان از دانش کافی برای بررسی مشخصات زمین برخوردارند. می توانید به دانش و آگاهی آن ها در بازدید از زمین و بررسی اسناد آن، اعتماد کنید. به خاطر داشته باشید، بهتر است برای کاهش صد در صدی ریسک معامله، قید خرید زمین های فاقد سند را بزنید. اگرچه این خرید سود بیشتری نصیب شما می کند، اما ریسک بالایی دارد و می تواند سرمایه شما را به باد دهد.

کجا زمین ارزان قیمت بخریم؟

سوال خوبیست. عموم افرادی که تصمیم به خرید زمین ارزان قیمت در تهران دارند، با این سوال روبرو می شوند. واقعیت این است که شناسایی یک زمین با کیفیت که قیمت مناسبی داشته باشد، کار ساده ای نیست. اگر شانس بیاورید، به طور تصادفی یک زمین با کیفیت در نقاط خوب تهران را با قیمت مقرون به صرفه خریداری می کنید. اما به طور معمول این اتفاق به ندرت پیش می آید. پس بهتر است سراغ اصلی ترین مناطقی که در آن ها زمین با قیمت پایین عرضه می شود، بروید.

·مناطق جنوبی تهران مناسب برای خرید زمین ارزان قیمت

زمین ارزان قیمت در تهران
زمین ارزان قیمت در تهران

در جنوب تهران به خصوص مناطق شرقی آن، زمین های ارزان قیمت زیادی وجود دارد که می تواند گزینه ای مناسب برای خرید باشد. البته این بدین معنا نیست که این مناطق به طور کلی ارزان قیمت هستند. بسته به اینکه موقعیت زمین در کدام خطه از جنوب شرق یا غرب است، قیمت آن متفاوت خواهد بود. بهتر است برای شناسایی یک زمین خوش قیمت، به تحقیقات محلی بروید و از مشاورین املاک این منطقه سراغ یک زمین ارزان قیمت برای سرمایه گذاری را بگیرید. در این صورت خیلی سریع به اطلاعات کافی در خصوص قیمت دقیق زمین های این منطقه، می رسید.

·حومه تهران بهترین گزینه برای خرید زمین ارزان

واقعیت این است که با هزینه خرید زمین در مناطق توسعه نیافته و محروم تهران، می توان در بهترین مناطق حومه آن، یک زمین با کیفیت خریداری کرد. کافیست به بازار املاک مناطقی همچون کردان سر بزنید. متوجه می شوید که در این منطقه رو به توسعه و حاصلخیز، چه زمین های با کیفیت برای سرمایه گذاری وجود دارد. زمین هایی که در آینده نزدیک با رشد و پیشرفت چشمگیری از لحاظ قیمت روبرو خواهند شد. بدون شک اگر به کردان و مناطق اطراف آن سر بزنید، تصمیم شما در خصوص خرید زمین ارزان قیمت در تهران، تغییر می کند.

کوهسار، تهران دشت، سرخاب و سهیلیه از جمله بهترین مناطق کردان هستند که زمین های متعددی را برای عموم بودجه ها، عرضه می کنند. می توانید برای خرید یک زمین اقتصادی و با کیفیت، از تیم متخصص ملک یاران کمک بگیرید. ما شما را در طول پروسه خرید زمین همراهی می کنیم تا تجربه ای متفاوت از یک سرمایه گذاری امن، به دست آورید.

·خرید زمین های ذخیره شهری در تهران

یکی دیگر از گزینه های پیش رو، خرید زمین های ذخیره شهری در تهران است. این دسته از زمین ها توسط شهرداری هر منطقه قطعه بندی شده و برای فروش به مزایده گذاشته می شود. زمین های ذخیره شهری نیز در حومه تهران قرار گرفته اند. این زمین ها با هدف توسعه در آینده به فروش می رسند. می توانند با خرید این زمین ها، زمانی که آن ها به شهرهای پیرامون خود ملحق شدند، سود خوبی به جیب بزنند.

اگر تصمیم به خرید زمین ارزان قیمت در تهران یا حومه آن داشته باشید و نیازی به استفاده مستقیم از آن نداشته باشید، این زمین ها نیز گزینه مناسبی به حساب می آیند. باید دقت داشته باشید در زمان فروش، این زمین ها فاقد هرگونه امکانات شهری و خدماتی هستند. باید منتظر بمانید تا در بلند مدت، امکانات شهری به این مناطق اضافه شود و ارزش زمین شما نیز در پی آن، افزایش پیدا کند.

·خرید زمین های کلنگی در مناطق درون شهری

برای افرادی که تصمیم به سکونت در زمین خود دارند، خرید زمین ارزان قیمت محدود به زمین های کلنگی می شود. می توانید با خرید این زمین ها و ساخت یک ملک هر چند کوچک در آن، صاحب خانه شوید. همچنین می توانید با ساخت چندین واحد مختلف، پس از اتمام پروژه، سود خوبی دریافت کنید. اما باید به خاطر داشته باشید، قیمت زمین های کلنگی در مناطق داخلی شهر تهران، در مقایسه با حومه آن، بسیار بالاست. پس در وهله اول، بودجه کافی برای انجام این خرید را تأمین کنید.

عوامل موثر بر قیمت زمین در تهران

زمانی که به دنبال زمین ارزان قیمت در تهران می گردید، دوست دارید بدانید زمین های شهر تهران و حومه آن، با چه استراتژی خاصی قیمت گذاری می شوند. متأسفانه در بازار مسکن فعلی، قیمت زمین افزایش چشمگیری داشته و دیگر نمی توان مانند گذشته به خرید زمین های خالی به چشم یک سرمایه گذاری دم دستی نگاه کرد. برای این خرید می بایست یک بودجه کافی و بالا، اختصاص دهید. قیمت زمین های مختلف بسته به موقعیت آن ها متفاوت است. اما در یک نگاه کلی می توان پارامترهای زیر را به عنوان اصلی ترین عوامل موثر بر قیمت زمین معرفی نمود.

·موقعیت زمین در شهر تهران

زمین هایی که در مرکز شهر تهران واقع شده و جزو زمین های ساخته نشده به حساب می آیند، بیشترین قیمت را دارند. چرا که این زمین ها از کلیه خدمات رفاهی و شهری بهره مند هستند. زیرساخت های لازم برای ساخت این زمین ها نیز وجود دارد. زمین های حومه تهران که در فاصله نزدیکی به مرکز تهران قرار دارند، نسبت به زمین هایی که فاصله زیادی با شهر تهران دارند، قیمت بیشتری دارند. برای مثال زمین های منطقه کردان به واسطه فاصله 60 کیلومتری تا تهران، خوش قیمت هستند. اگر نیاز به سکونت در زمین ندارید و صرفاً به سودآوری در بلند مدت فکر می کنید، خرید این زمین های ارزشمند و خوش قیمت، بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

·ابعاد و متراژ زمین

پیداست که ابعاد و مساحت زمین نیز در قیمت نهایی آن اثر می گذارد. ملک یاران همواره توصیه می کنید در خرید زمین ارزان قیمت در تهران، موقعیت زمین را فدای متراژ آن نکنید. به جای خرید زمین های بزرگ در مناطق دور افتاده، یک زمین کوچک در مناطق رو به توسعه خریداری کنید. در این صورت می توانید در مدت زمان کوتاه تری به سودهای مناسب برسید.

·کاربری زمین و نوع سند آن

زمین های کشاورزی که قابلیت ساخت ملک و ساختمان را ندارند، بسیار ارزان قیمت هستند. برای افرادی که به فکر کشت و زرع هستند، این زمین ها یک گزینه عالی برای خرید است. می توانید در حومه تهران و به خصوص مناطق حاصلخیزی همچون کردان، کوهسار و تهران دشت بهترین زمین های کشاورزی را با قیمت مناسب خریداری کنید. در مقابل، زمین هایی که کاربری مسکونی داشته و قابلیت ساخت ملک را دارند، از قیمت بالاتری برخوردارند. پیشنهاد می کنیم اگر بودجه کافی در اختیار دارید، یک زمین با قابلیت ساخت ویلا و خانه خریداری کرده و بخشی از آن را به زراعت اختصاص دهید. در این صورت می توانید ویلای شخصی خود را در مرکز زمین بسازید و بدین شکل یک باغ ویلای لوکس داشته باشید. این بهترین راهکار برای افرادی ست که به داشتن یک ویلا در یک زمین حاصلخیز فکر می کنند.

·میزان دسترسی زمین به خدمات شهری

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، زمین های ذخیره شهری از دسترسی به حداقل امکانات رفاهی محروم هستند. مشخصاً این زمین ها با قیمت پایینی عرضه می شوند. درست از زمانی که ردپای خدمات شهری در این مناطق دیده شود، قیمت این زمین ها افزایش خواهد یافت. اما در حومه تهران و به خصوص شهرستان ساوجبلاغ، عموم زمین ها از امکانات رفاهی و خدمات شهری برخوردارند. اگر به منطقه کردان و یا فشند سر بزنید، متوجه می شوید که این مناطق رو به توسعه از زیرساخت های لازم برخوردار بوده و شرایط مناسبی برای سکونت و اسکان فراهم کرده اند.

·مشخصات فیزیکی زمین

جنس خاک زمین، میزان دسترسی آن به منابع آب، میزان نورگیری زمین و ده ها عامل موثر دیگر، قیمت نهایی زمین را دستخوش تغییر قرار می دهند. اگر تصمیم به خرید یک زمین کلنگی و ساخت ملک در آن را دارید، می بایست به شکل دقیق استحکام خاک را پیش از خرید آن ارزیابی کنید. همچنین در خرید زمین کشاورزی نیز می بایست مشخصاتی همچون Ph خاک را ارزیابی کنید. چرا که کمبود کیفیت در این عوامل می تواند به طرز قابل توجهی قیمت زمین را کاهش دهد.

نتیجه گیری

خرید زمین ارزان قیمت در تهران و یا حومه آن، می تواند یک گزینه مناسب برای ورود به بازار مسکن باشد. با خرید یک زمین در مناطق توسعه یافته می توانید امیدوار باشید در آینده نزدیک به سودآوری می رسید. در این مطلب از ملک یاران، تلاش کردیم تا شما را با بهترین مناطق برای خرید یک زمین ارزان آشنا کنیم. همچنین یک دستورالعمل کلی برای کاهش ریسک خرید زمین معرفی کردیم. امیدواریم از آنچه که در این مطلب ذکر شد، نهایت استفاده را ببرید.

 

مقایسه املاک

مقایسه