نظرات درمورد خرید ملک در قبرس

نظرات درمورد خرید ملک در قبرس

نظرات درمورد خرید ملک در قبرس

نظرات درمورد خرید ملک در قبرس بسیار متفاوت است. بسیاری از افراد خرید ملک در منطقه قبرس را سودآور تلقی می کنند. در حالیکه برخی دیگر انجام اینکار را ریسک آمیز می دانند. برای اینکه بتوانید تصمیم خود را برای خرید خانه در قبرس قطعی کنید، لازم است تا با هر دو جنبه کار آشنا شوید. با ما همراه باشید تا شما را با نظرت مختلفی که در خصوص سرمایه گذاری در حوزه ملک وجود دارد، آشنا کنیم.

نظرات درمورد خرید ملک در قبرس
نظرات درمورد خرید ملک در قبرس

نظرات مثبت در خصوص خرید ملک در قبرس

قبرس، سومین جزیره بزرگ و جذاب دریای مدیترانه، دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی مختلفی است. این منطقه از آب و هوای گرم و مرطوبی برخوردار است. تقریباً در تمام روزهای سال می توان قبرس را گرم و آفتابی دید. این مهم ترین نقطه تمایز قبرس با سایر کشورهای اروپایی اطراف آن است. خرید ملک در این جزیره جذاب، در نظر بسیاری از افراد اقدامی سازنده و اقتصادی به نظر می رسد. در بررسی بهترین نظرات درمورد خرید ملک در قبرس می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  1. خرید ملک در یک منطقه اروپایی

کشور قبرس که در حوزه دریای مدیترانه قرار گرفته، فاصله کمی با سایر کشورهای اروپایی دارد. بخش جنوبی این کشور در عضویت اتحادیه اروپا قرار دارد. برخی شمالی آن نیز اگرچه عضو آسیاست، اما درست مانند کشورهای اروپایی اداره می شود. خرید ملک در قبرس کمک می کند تا شما به راحتی یک ملک با کیفیت در یک منطقه اروپایی خوش آب و هوا خریداری کنید.

نظرات درمورد خرید ملک در قبرس
نظرات درمورد خرید ملک در قبرس

با خرید ملک در قبرس جنوبی می توانید با گذشت 7 سال، تابعیت این کشور اروپایی را به دست می آورید. پس از این می توانید بدون هیچ دغدغه ای در سایر کشورهای اروپایی ساکن شده و یا سفر کنید. این مهم ترین مزیت خرید ملک در قبرس است.

  1. خریدی به صرفه و سودآور

خرید در منطقه اروپایی قبرس، با توجه به کم بون نرخ مالیات در این منطقه، بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است. ایرانیان می توانند با خرید ملک در قبرس شمالی به ارزش بیش از 300 هزار یورو، به جای اسکان در آن، ملک را به اجاره دهند و بدین شکل به درآمد بالا برسند. این سرمایه گذاری ارزشمند با توجه به امکان دریافت اقامت و تابیعت قبرس، کاملاً هوشمندانه به نظر می رسد.

  1. تجربه یک زندگی خوب و با کیفیت

با خرید ملک در قبرس می توانید به سادگی در آن ساکن شده و با دریافت مجوز کار، در این کشور به فعالیت نیز بپردازید. این یعنی خرید ملک شرایط را برای تجربه یک زندگی با کیفیت فراهم می کند. با اقامت در قبرس می توانید از سطح بالایی از امکانات رفاهی و خدماتی بهره مند شوید. نظرات درمورد خرید ملک در قبرس بیشتر متوجه این مسئله است.

  1. افزایش شانس دریافت تابعیت قبرس

با خرید یک یا چند ملک با حداقل ارزش 300 هزار یورو، می توانید در وهله اول اقامت یک ساله خود را دریافت کنید. از این پس اقامت شما به شکل یک ساله تمدید می شود. در صورتی که تا سه سال ملک خود را حفظ کنید، اقامت دائم این منطقه را دریافت می کند. حفظ خانه قبرس برای 7 سال، تابعیت این کشور را به شما اعطا می کند. می توان از این آپشن خاص برای دریافت اقامت در قبرس و تحول آینده خود و فرزندانمان استفاده کنیم.

مطالب مرتبط : میزان درآمد در قبرس

نظرات منفی در خصوص خرید ملک در قبرس

نظرات منفی در خصوص خرید ملک در قبرس
نظرات منفی در خصوص خرید ملک در قبرس

با وجود نظرات مثبتی که در خصوص سرمایه گذاری در ملک قبرس وجود دارد، ایراداتی نیز به این قضیه وارد است. بسیاری از سرمایه گذاران، خرید ملک در قبرس را اقدامی ریسک آمیز و چالش برانگیز قلمداد می کنند. در ادامه به منفی ترین نظرات درمورد خرید ملک در قبرس اشاره می کنیم.

  • نیاز به وکیل در خرید ملک در قبرس

بدون یک وکیل مجرب نیم توان در خرید ملک قبرس موفق عمل کرد. چرا که پروسه خرید خانه در قبرس بسیار پیچیده است. برای مثال یکی از مهم ترین مراحل خرید، رزرو ملک است. معمولاً در قبرس برای رزرو ملک رسیدی صادر نمی کنند. این اقدام ریسک خرید ملک در قبرس را افزایش می دهد. اما این تنها مورد خطرآفرین در خرید خانه نیست. بر همین اساس توصیه می کنیم برای انجام یک خرید هوشمندانه، حتماً از یک وکیل کاربلد کمک بگیرید.

  • عدم تعهد فروشنده به قرارداد

برخی افراد سودجو، هنگامی که با یک خریدار خارجی روبرو می شوند، به آنچه که در قرارداد نوشته شده، متعهد نمی مانند. این مسئله نیز ریسک خرید را بالا برده است. با وجود یک وکیل مجرب، این ریسک از بین می رود. اما بدون در اختیار داشتن وکلای حرفه ای نمی توان از این مرحله به سلامت عبور کرد.

  • وجود سندهای مختلف در قبرس

در کشور قبرس خانه ها با اسناد مختلفی به فروش می رسند. برخی خانه ها نیز مجوزهای لازم برای ساخت و فروش را ندارند. در صورتی که در هنگام خرید ملک در قبرس به بررسی دقیق اسناد بپردازید، می توانید خطرات ناشی از این موضوع را حل کنید. اما عدم توجه به داشتن سند تک برگ و مجوز ساخت می تواند خرید شما را ریسک آمیز سازد.

  • قیمت بالای ملک در قبرس

همانطور که می دانید قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. در بخش شمالی این کشور کیس های مختلفی وجود دارد که هر یک در تناسب با موقعیت جغرافیایی و سطح امکانات رفاهی خود قیمت گذاری شده اند. قیمت این خانه ها در مقایسه با املاک موجود در قبرس جنوبی، ارزان قیمت تر است. این در حالیست که در قبرس جنوبی به جهت اروپایی بودن این منطقه، خانه با قیمت بسیار بالایی به فروش می رسد.

مطالب مرتبط : ایرانیان قبرس شمالی

با وجود این بسیاری از افراد، قیمت خانه در قبرس شمالی را نیز بالا و غیر منطقی قلمداد می کنند. چرا که خرید ملک در این منطقه با واحد یورو صورت می گیرد. خب طبیعی است که قیمت خانه در کشورهای بزرگ و رو به توسعه بالاتر است. اما از آنجایی که نرخ مالیات و بیکاری در قبرس کم است، می توان امیدوار بود زندگی در این منطقه، هزینه کمی نسبت به سایر کشورهای اروپایی ایجاد کند.

نتیجه گیری

نظرات درمورد خرید ملک در قبرس تفاوت بسیاری با یکدیگر دارد. می توان در یک نگاه کلی، قبرس و به خصوص بخش شمالی آن را مقرون به صرفه و هوشمندانه تلقی نمود. چرا که می توان به کمک یک وکیل کاربلد، ریسک معامله در قبرس را از بین برد.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه