میزان درآمد در قبرس

میزان درآمد در قبرس

میزان درآمد در قبرس

میزان درآمد در قبرس در شغل های مختلف، کاملاً متفاوت است. اما این تنها شغل نیست که مجر به تغییر حقوق می شود. پارامترهایی همچون تجربه کار و میزان تخصص نیز بر روی میزان درامد شما در کشور قبرس اثر می گذارد. اگرچه قبرس عضو اتحادیه اروپاست، اما درامد در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار کم است. در عوض هزینه زندگی در قبرس نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد. به خصوص اگر در قسمت شمالی آن ساکن شوید. با ما همراه باشید تا شما را با درآمد شغل های مختلف در منطقه قبرس، آشنا کنیم.

میزان درآمد در قبرس
میزان درآمد در قبرس

میزان درامد در قبرس چقدر است؟

جزیره قبرس مدت هاست که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. شاید عجیب به نظر برسد، اما شرایط کار و میزان دستمزد در این دو بخش کاملاً متفاوت است. چرا که شرایط زندگی در قبرس شمالی بسیار متفاوت از شرایط زندگی در بخش جنوبی آن می باشد. معمولاً ایرانیان برای اقامت و کار، بخش شمالی قبرس را انتخاب می کنند. چرا که این بخش مهاجر پذیرتر بوده و به نیروی کار انسانی، احتیاج بیشتری دارد.

جمهوری ترک قبرس بخش شمالی آن را مدیریت می کند. مردم در این قسمت از جزیره به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند. علیرغم اینکه واحد پول رسمی قبرس یورو است، مردم قبرس شمالی با لیر ترکیه به معامله می پردازند. حتی کارفرماها نیز حقوق کارگران و کارمندان خود را با این واحد پول پرداخت می کنند.

در قبرس شمالی بخشی از فعالیت های مرتبط با صنعت گردشگری، تجارت، پزشکی، ساختمان سازی و تبلیغات درآمد بسیار بالایی کسب می کنند. چرا که اساس و پایه اقتصاد در قبرس شمالی، روی گردشگری و تجارت در بنادر استوار شده است. مشابه آنچه که در کشور ایران تجربه کرده اید، افراد مبتدی حداقل حقوق و میزان درامد در قبرس را دارند. در حالیکه افراد متخصص در تناسب با مهارت خود حقوق دریافت می کنند.

مطابق آنچه که کمیسیون تعیین حقوق در قبرس شمالی عنوان کرده، حداقل حقوق در این کشور 7500 لیر است. افرادی که مجوز کار در قبرس دارند، می توانند با ارائه خدمات معمولی در طول 40 ساعت در هفته، این میزان حقوق را دریافت کنند. اما در مشاغل صنعتی، تجاری و مهندسی، میانگین حقوق بسیار بالاتر از این میزان است.

میزان درآمد در قبرس کفاف زندگی را می دهد؟

ما در کشور ایران هیچ تصور و ذهنیت خاصی از نحوه زندگی در خارج از شکور نداریم. تفاوت میان واحد پول ما و کشورهای دیگر موجب شده تا ندانیم مبالغی که به عنوان حداقل حقوق به کارمندان داده می شود، کفاف زندگی آنان را می دهد، یا خیر. در پاسخ به این سوال می بایست توجه شما را به لایف استایل زندگی تان جلب کنیم.

خب بالطبع افرادی که در کشور ایران زندگی لوکس و شاهانه ای را تجربه می کنند، نمی توانند با حداقل حقوق کشور قبرس، این چنین تجربه ای داشته باشند. اما افرادی که در مدیریت هزینه ها موفق عمل می کنند، می توانند تا زمانی که مهارت و تخصص خود را به سطح قابل قبولی ارتقا دهند، با حداقل میزان درامد در قبرس نیز زندگی کنند.

ناگفته نماند که در میان تمام کشورهای حزه دریای مدیترانه، قبرس شمالی کمترین میزان مالیات را دارد. همچنین در این کشور هزنیه خورد و خوراک بسیار کم است. اجاره مسکن نیز زمانی که حومه شهر را برای اقامت خود انتخاب می کنید، بسیار مناسب خواهد بود. از هر نظر می توان قبرس شمالی را برای زندگی ایرانیان مناسب دانست. اما تنها به شرط آنکه بتوانید یک شغل خوب و پردرآمد پیدا کنید. با اینکار دیگر هیچ دغدغه ای از بابت تأمین مخارج عمومی زندگی نخواهید داشت.

کدام مشاغلی بیشترین درامد را دارند؟

در قبرس شمالی برخی مشاغل بسیار پردرامد و برخی دیگر از دستمزد کمتری برخودرار هستند. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، مشاغلی که به نوعی با صنعت توریسم در ارتباطند، از حقوق و مزایای بسیاری برخوردارند. علاوه بر این مشاغل مرتط با امور مالی و تجاری نیز حقوق های بالایی می گیرند. چرا که در قبرس بنادر مختلفی برای تجارت های بین المللی از طریق دریا وجود دارد.

خوشبختانه کشور قبرس از مشاغل مهارتی نیز پشتیبانی می کند. شاید بد نباشد بدانید که مشاغلی همچون آرایشگری و آشپزی از جمله مشاغل پر ظرفیت کشور قبرس به حساب می آیند. اگر مدرک معتبری در خصوص این مهارت های عملی داشته باشید، می توانید به سرعت جذب بازار کار قبرس شده و حقوق های مناسبی دریافت کنید.

تأثیر تجربه کار بر میزان درآمد در قبرس

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، پارامترهای مختلفی همچون سابق کار، تجربه، تخصص و همچنین میزان تسلط کارگر بر روی زبان استانبولی و انگلیسی، میازن حقوق آن را تعیین می کند. میزان تجربه یکی از مهم ترین فاکتورهای در تعیین میزان درامد در قبرس است.

پیداست که این مسئله در تمام کشورهای جهان قابل توجه است. اینکه چقدر در یک زمینه کاری تجربه دارید و تا چد حد در آن متخصص شده اید، می توانید آینده شغلی شما را تغییر دهد. در قبرس شمالی افراد بر اساس تجربیاتی که در خصوص یک مهارت دارند، رتبه بندی شده و حقوق می گیرند. تأثیر تجربه و سابقه کار بر میزان درآمد بدین شکل است.

  1. افرادی که تجربه کاری 2 الی 5 ساله دارند، نسبت به تازه کاران 32 درصد حقوق بیشتری می گیرند.
  2. افراد با سابقه 5 الی 10 سال، در مقایسه با نیروی های 2 الی 5 سال سابقه کار، 36 درصد حقوق بیشتری دریافت می کنند.
  3. حقوق افرادی که 10 الی 15 سال سابقه کار دارند در مقایسه با افراد 5 الی 10 سال سابقه کار، 21 درصد بیشتر است.
  4. افرادی که بین 10 الی 20 سال سابقه فعالیت دارند، 14 درصد بیش از افراد با 10 الی 15 سال سابقه کار حقوق می گیرند.
  5. افراد بالای 20 سال سابقه کار نسبت به افراد 15 الی 20 سال سابقه، 9 درصد حقوق بیشتری دریافت می کنند.
نتیجه گیری :

میزان درامد در قبرس بر اساس مولفه های مختلفی تعیین می شود. می توان مهم ترین پارامتر را در میزان تجربه کاری عنوان نمود. اساساً در عموم کشورهای توریستی، افرادی که در رشته های مرتبط با این صنعت فعالیت می کنند، حقوق بیشتری دریافت می کنند. کشور قبرس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ملکیاران سایت خرید و فروش ملک و زمین و ویلا

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه