ایرانیان قبرس شمالی

ایرانیان قبرس شمالی

ایرانیان قبرس شمالی

ایرانیان قبرس شمالی شرایط نسبتاً مطلوبی در کشور قبرس دارند. آن ها می توانند به راحتی به تحصیل پرداخته، خانه بخرند و به کار و فعالیت بپردازند. خوشبختانه مردم قبرس نیز برخورد مناسبی با ایرانیان داشته و آن ها را به عنوان مهاجرین با فرهنگ، پذیرفته اند. اگر دوست دارید بدانید شرایط کار و زندگی برای ایرانیان ساکن قبرس چگونه است، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

ایرانیان قبرس شمالی
ایرانیان قبرس شمالی

شرایط زندگی برای ایرانیان قبرس شمالی

قبرس، سومین جزیره بزرگ مدیترانه، یکی از جذاب ترین و زیباترین مناطق این حوزه است. در قبرس می توان ترکیبی از مدرنیته و سنت گرایی را دید. بهره مندی از جاذبه های گردشگری متعدد و آب و هوای مدیترانه ای، نقطه تمایز این منطقه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ست. بخش شمالی قبرس که تحت حامیت ترک های قبرس است از 6 استان برخوردار بوده که هر یک شرایط متفاوتی برای کار و زندگی رقم می زنند.

واحد پول رسمی این کشور لیر ترکیه است. مردم نیز به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند. در حالیکه در قبرس جنوبی واحد پول یورو بوده و مردم نیز با زبان یونانی تکلم می کنند. خب پیداست که واحد لیر به جهت فاصله کمی که با ریال دارد، واحد پول ارزان قیمت تری برای زندگی و معاش ایرانیان به شمار می آید.

از سوی دیگر هزینه و مخارج عمومی ایرانیان در قبرس شمالی کم و کاملاً مقرون به صرفه است. اگرچه این هزینه ها در مقایسه با کشور ترکیه بیشتر است، اما از آنجایی که کیفیت زندگی در قبرس شمالی در مقایسه با ترکیه بسیار بالاتر است، می توان این تفاوت هزینه را منطقی تصور نمود.

شرایط شغلی ایرانیان قبرس شمالی

پیدا کردن یک شغل مناسب، مهم ترین اولویت ایرانیان در زمان اقامت در قبرس شمالی به حساب می آید. مسلماً بدون در اختیار داشتن یک شغل خوب دیگر نمی توان مخارج عمومی اقامت در این کشور را تأمین نمود. خوشبختانه شرایط کار برای ایرانیان قبرس شمالی کاملاً فراهم است. قبرس شمالی از جمله کشورهایی ست که نیاز فوری به نیروی کار انسانی داشته و از مشاغل مهارتی نیز پشتیبانی می کند.

مطالب مرتبط :ایرانیان قبرس شمالی

تفاوتی ندارد پزشک باشید، یا آرایشگر. در هر حال می توانید یک شغل پردرآمد در این کشور پیدا کنید. از آنجایی که پایه و بنیان اقتصاد قبرس بر گردشگری استوار شده، تمام مشاغلی که با این حوزه ارتباط مستقیم و یا غیر مستقیم دارند، شانس بالایی در پیدا کردن یک شغل مناسب یافته اند.

ایرانیان قبرس شمالی
ایرانیان قبرس شمالی

علاوه بر این در قبرس شمالی بنادر بزرگی وجود دارد که امکان تجارت های بین المللی را فراهم می کند. به همین خاطر است که مشاغل مرتبط با امور مالی نیز به سرعت در قبرس کار پیدا می کنند. شاید عجیب به نظر برسد، اما در کشور قبرس صنعت تبلیغات نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

گرافیست ها و افرادی که در حوزه های دیجیتال مارکیتینگ فعالیت می کنند نیز می توانند یک شغل پردرآمد در قبرس شمالی پیدا کنند. افراد مشغول در صنعت ساختمان سازی، پزشکان، پرستاران، مترجمین و اساتید دانشگاهی نیز به سرعت جذب بازار کار قبرس شمالی می شوند. شرط اشتغال ایرانیان قبرس شمالی، داشتن تسلط بر زبان های انگلیسی و ترکی استانبولی است. علاوه بر این ها ایرانیان می بایست مجوز کار خود را از سوی مراجع ذیربط نیز تهیه کنند.

مطالب مرتبط : نظرات درمورد خرید ملک در قبرس

حداقل حقوق پایه در قبرس برای ایرانیان مشغول به کار، 7500 لیر است. افرادی که در کار خود تخصص بالایی دارند، بیش از این حقوق می گیرند. اما همین مقدار حقوق نیز برای معاش در قبرس شمالی معقول و منطقی به نظر می رسد.

خرید ملک در قبرس شمالی برای ایرانیان

ایرانیان مقیم قبرس در صورتی که بتوانند از عهده مخارج خود بر بیایند، می توانند به راحتی اقدام به خرید خانه کنند. دولت قبرس برای مقیمان خو شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن فراهم کرده است. اعطای وام دراز مدت بدون بهره یک از همین آپشن های خوب است. اما افرادی که تصمیم دارند تا با خرید ملک در قبرس شمالی مقیم این کشور شوند، شرایط متفاوت تری خواهند داشت.

آن ها می بایست یک ملک به ارزش بیش از 300 هزار یورو خریداری کنند تا اقامت موقت این کشور را دریافت کنند. خوشبختانه قبرس شمالی مقیمان خود را وادار به زندگی در این کشور نمی کند. شما می توانید به ایران باز گردید و به فعالیت های خود ادامه دهید. اما برای دریافت اقامت دائم و پس از آن پاسپورت کشور قبرس شمالی می بایست ملک خود را برای 7 سال حفظ کنید. در این مدت می توانید خانه را به اجاره دهید تا هم قسط آن را تأمین کنید و هم به سودآوری برسید.

تحصیل ایرانیان در قبرس شمالی

در قبرس شمالی چندین دانشگاه معتبر وجود دارد که می تواند سکوی پرتاب شما به دانشگاه های مطرح اروپایی شود. تحصیل در این دانشگاه ها اگر بورسیه نداشته باشید، پولی خواهد بود. هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس با ارز دلار حساب می شود. معمولاً دانشگاه های پولی قبرس برای هر ترم بین 2 هزار تا 15 هزار دلار شهریه دریافت می کنند.

مطالب مرتبط :میزان درآمد در قبرس

اما تحصیل در قبرس مزایای بسیاری برای دانجشویان این کشور دارد. کشور قبرس شرایط مناسبی برای اشتغال دانشجویان فراهم کرده است. با تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور می توانید به شکل نیمه وقت در مشاغل مختلف مشغول به کار شوید.

افراد عادی اجازه 40 ساعت کار و فعالیت در هفته دارند. در حالیکه دانشجویان می توانند 20 ساعت از هفته را به کار بپردازند. از سوی دیگر هزینه های زندگی در قبرس بسیار مقرون به صرفه است و دانشجویان را تحت فشار نمی گذارد. در قبرس شمالی نرخ مالیات بسیار کم است. از نظر هزینه های خورد و خوراک نیز قبرس شمالی ارزان ترین کشور در حوزه دریای مدیترانه به شمار می آید.

اما آنچه که دانشجویان را برای تحصیل در دانشگاهی های گران قیمت قبرس ترغیب می سازد، مدرک معتبر این مراکز علمی است. با تحصیل در دانشگاه های آمریکایی و اروپایی قبرس می توان مقاطع بالاتر را در سایر دانشگاهی های اروپایی کشورهای حوزه دریای مدیترانه گذراند.

نتیجه گیری

ایرانیان قبرس شمالی، در صورتی که یک شغل مناسب داشته باشند، یک زندگی خوب و با کیفیت را تجربه می کنند. تحصیل برای ایرانیانی که بورسیه دارند، رایگان و برای سایرین نیز هزینه معقولی در بر خواهد داشت. خوشبختانه کیفیت زندگی در این کشور بالا بوده و مهاجرین قبرس شمالی از شرایط زندگی خود، کاملاً راضی هستند.

ملکیاران سایت خرید و فروش ملک و زمین و ویلا

خرید ویلا در زعفرانیهخرید ویلا در تهراندشتخرید زمین در سهیلیهخرید زمین در کردانخرید ویلا در کردان خرید زمین در فشندتهاتر ملک با مصالح ساختمانی

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه