برای سرمایه گذاری کجا خانه بخریم

برای سرمایه گذاری کجا خانه بخریم

برای سرمایه گذاری کجا خانه بخریم

سوالی که اغلب افراد در زمان سرمایه گذاری بر روی ملک با آن روبرو می شوند، این است که در کدام منطقه تهران خانه خریداری کنیم. در واقع آن ها به دنبال مناطقی هستند که در آینده نزدیک پیشرفت شهری شایانی را تجربه کرده و به آن ها در دستیابی به سودهای قابل توجهی، کمک می دهند. در این مطلب از ملک یاران، تصمیم داریم تا به این سوال شما پاسخ دهیم. پس همراه ما باشید.

سرمایه گذاری در بهترین مناطق تهران

خرید خانه، آن هم با هدف سرمایه گذاری و سودآوری، بسیار چالش برانگیز است. اگر دقت کرده باشید، در گذشته نه چندان دور، بسیاری از مردم توانسته اند با اتخاذ تصمیم های هوشمندانه، آینده مالی خود را با خرید تنها یک خانه، تضمین کنند. در حالی که برخی دیگر در انجام سرمایه گذاری سرسری و عجولانه برخورد کرده و سود چندانی نکرده اند.

برای اینکه جزو این دسته از افراد نباشید، می بایست پیش از شروع، بهترین مناطق تهران برای سرمایه گذاری را بشناسید. در این حالت ریسک معامله شما به مراتب کاهش یافته و موفقیت شما تضمین شده خواهد بود. همانطور که می دانید در شهر تهران، مناطقی مختلفی وجود دارد که هر یک از جهت خوب و مناسب هستند.

همین مسئله موجب شده تا افراد در انتخاب یک منطقه خوب و دنج برای خرید خانه، دچار چالش های متعدد شوند. اما جای نگرانی نیست. در ادامه این مطلب از ملک یاران، مناطق مختلف را بر اساس مزیت های آنان دسته بندی می کنیم تا بتوانید در تناسب با اهداف خود، بهترین انتخاب را داشته باشید.

·معرفی بهترین منطقه تهران از جهت رشد منطقه

اگر هدف شما از خرید خانه، کسب سود در بلند مدت است، بهتر است در مناطق رو به رشد تهران اقدام به خرید خانه کنید. در این صورت می توانید امیدوار باشید در آینده ای نه چندان دور، ارزش سرمایه شما دو چندان شود. در معرفی مستعدترین منطقه تهران برای رشد و توسعه، می توان به منطقه 22 شهرداری تهران اشاره نمود.

مطالب مرتبط : معاوضه (تهاتر) زمین با خودرو

در این منطقه کلیه خانه ها نوساز بوده و شهرسازی نیز از وضعیت مناسبی برخوردار است. این منطقه به واسطه بهره مندی از یک جاذبه گردشگری معروف به نام دریاچه و جنگل چیتگر، پتانسیل زیادی برای رشد و توسعه دارد. روزانه صدها توریست و گردشگر برای بازدید از این جاذبه، وارد منطقه 22 می شوند. خوشبختانه مسیرهایی برای دسترسی ساده به این منطقه در حال احداث است.

در منطقه چیتگر تعدد مراکز تفریحی و فرهنگی نیز بالاست. همین امر موجب شده تا کارشناسان حوزه مسکن، دیدگاه خوبی نسبت به سرمایه گذاری در خانه های این بخش داشته باشند. با وجود اینکه بازار مسکن سایر مناطق تهران اشباع شده و رکود عجیبی را تجربه می کند، اما در منطقه 22، هنوز هم بازار خرید و فروش خانه، داغ است.

·معرفی بهترین منطقه تهران از نظر قیمت خانه

در شهر تهران، اختلاف قیمت فاحشی میان مناطق بالا و پایین وجود دارد. برای افرادی که با بودجه کم سراغ سرمایه گذاری در خانه می روند، خرید از مناطق 15 تا 20 تهران، گزینه مناسبی خواهد بود. در این مناطق کیفیت زندگی پایین تر است و خانه ها نیز از کیفیت بالایی برخوردار نیستند.

با این حال برای سرمایه گذارانی که بودجه آنان محدود است، خرید خانه از این مناطق، پلی برای ورود به بازار املاک و مستغلات به حساب می آید. خوشبختانه خانه های این منطقه شرایط مناسبی برای اجاره دارند. می توانید با سرمایه گذاری در مناطق ارزان قیمت، خانه را به اجاره داده و بدین شکل نیز کسب درآمد کنید.

به طور عکس افرادی که سرمایه کافی برای خرید خانه دارند، می توانند سراغ کیس های مستقر در مناطق 1، 2، 3 و 6 بروند. این مناطق جزو بهترین مناطق تهران برای زندگی به حساب می آید. اما قیمت زمین در آن ها بسیار بالاست. پس اگر بودجه شما برای سرمایه گذاری در بازار املاک کم است، سراغ مناطق پایین و اگر کافی ست، سراغ مناطق بالای تهران بروید.

· معرفی بهترین منطقه تهران از نظر جمعیت

یکی از مهم ترین پارامترهای موثر بر قیمت خانه، جمعیت ساکن در منطقه است. اگ تصمیم به انجام یک سرمایه گذاری سودمند دارید و از طرفی تصمیم به سکونت در خانه خود دارید، بهتر است تا در مناطق خلوت تهران اقدام به خرید خانه کنید. منطقه 9 تهران به عنوان یکی از دنج ترین و خلوت ترین محله ها، گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری به حساب می آید.

برای سرمایه گذاری کجا خانه بخریم
برای سرمایه گذاری کجا خانه بخریم

به طور عکس منطقه 4 تهران جزو شلوغ ترین مناطق آن بوده که خرید مسکن را با معضلات بسیاری روبرو می سازد. اما دقت داشته باشید برای سرمایه گذاری در مناطق خلوت تهران، عموماً نیاز به بودجه بیشتری دارد. از سوی دیگر برای افرادی که تصمیم به اجاره خانه و کسب درآمد از آن دارند، خرید خانه در مناطق خلوت گزینه مناسبی نخواهد بود. چرا که کیس اجاره را محدود می کند. پس اگر بودجه شما محدود است و بر روی درآمد حاصل از اجاره، حساب کرده اید، بر روی جمعیت ساکن در منطقه چشم بپوشید و سایر پارامترها را مورد توجه قرار دهید.

·سرمایه گذاری در منطقه غرب و شرق تهران

بسیاری از افراد در خرید خانه یک منطقه خاص از شرق یا غرب را انتخاب می کنند. سپس در تناسب با آن سراغ محله های مختلف می روند. غرب تهران یکی از بهترین مناطق آن برای خرید خانه است. به خصوص شمال غرب که از تعداد زیادی خانه با کیفیت برخوردار است. چیتگر، بلوار فردوس، طرشت، صادقیه و شهران، جزو بهترین مناطق حوزه غربی هستند که می توانند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری بر روی ملک باشند.

در قسمت شرقی تهران نیز مناطق رو به توسعه و مدرن زیادی وجود دارد. اما به طور معمول قیمت زمین منطقه شرق تهران حتی در تهران پارس، نارمک، تهران نو و … نسبت به مناطق شمال غرب، کمتر است. چرا که بافت منطقه غرب نوساز بوده و به ندرت می توان در آن خانه هایی قدیمی و فرسوده پیدا کرد. این در حالیست که در منطقه شرق تهران، بافت خانه های قدیمی تر است و خبری از آسمان خراش های بزرگ نیست.

مطالب مرتبط : بهترین ملک برای سرمایه گذاری

اگر تصمیم به انجام یک سرمایه گذاری ارزان قیمت دارید، می توانید در شرق تهران و به خصوص محله هایی همچون افسریه، پیروزی، ابوذر و … اقدام به خرید خانه کنید. اما اگر دست شما در تعیین بودجه باز است، در انتخاب خانه در محله های بلوار فردوس، چیتگر و صادقیه، تردید نکنید.

 چگونه بهترین مناطق تهران را برای خرید خانه شناسایی کنیم؟

به دسته بندی بهترین مناطق تهران از نظر قیمت، جمعیت و توسعه پرداختیم. اما واقعیت این است که نمی توان تنها به معرفی یک منطقه خاص برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن پرداخت. چرا که بسته به هدف شما از سرمایه گذاری در خانه و بودجه شما بهترین گزینه ها متفاوت خواهند بود. اما جای نگرانی نیست. می توانید مطابق یک استراتژی همیشه موفق، بهترین مناطق تهران را بر اساس مشخصات، بودجه، اهداف و خواسته های خود، پیدا کنید.

بودجه مورد نظر را تعیین کنید

برای اینکه بتوانید در یک منطقه خوب اقدام به خرید خانه کنید، می بایست بودجه و سرمایه نقدی خود را تعیین کنید. این کار را با در نظر داشتن شرایط شخصی خود انجام دهید. با انجام این کار نیمی از مسیر خرید خانه را طی کرده اید. چرا که با محدود کردن بودجه، تعدادی زیادی از مناطق و خانه ها، از دامنه انتخاب شما حذف می شوند.

2.مناطق مختلف تهران را بسنجید

با کمی پرس و جو به راحتی متوجه می شوید که هر یک از مناطق تهران با چه مشخصاتی معروف شده اند. برای مثال مناطق 1 و 2 تهران به داشتن خانه های لوکس و ارزشمند معروف گشته اند. به طور عکس مناطق 18 و 19 تهران به داشتن خانه های ارزان قیمت شهرت پیدا کرده اند. سایر مناطق تهران شرقی و غربی تهران نیز هر یک نقاط مثبت و منفی مربوط به خود را دارند. در این مرحله از کار می بایست به تحقیقات میدانی پرداخته و کیفیت مناطق را زا نزدیک بسنجید. پس از این می توانید با در نظر داشتن بودجه خود، چند منطقه را برای خرید خانه انتخاب کنید.

 3.سراغ یک دفتر املاک معتبر بروید

در قدم بعد می بایست سراغ یک دفتر مشاور املاک امین بروید و حداقل و همچنین حداکثر قیمت زمین در منطقه را پرس و جو کنید. در این حالت می توانید بین چندین گزینه، یک منطقه را برای سرمایه گذاری در خانه، انتخاب کنید. بهتر است در زمان سنجش قیمت مناطق مختلف، اهداف و خواسته های خود را از سرمایه گذاری، به کارشناسان دفتر املاک ارائه دهید. همچنین شرایط شخصی خود را مطرح کنید. برای مثال اگر تصمیم به اجاره خانه دارید، آن را بازگو کنید. همچنین اگر تصمیم به سکونت در خانه گرفته اید، با بازگو کردن آن، کارشناسان را برای انتخاب یک خانه امن و با کیفیت، راهنمایی کنید.

 4.سراغ بازدید از خانه های مختلف بروید

پس از اینکه بهترین منطقه تهران را در تناسب با بودجه خود پیدا کردید، از یک دفتر املاک امین بخواهید تا کیس های مناسب با بودجه را معرفی کند. سپس به بررسی خانه های مختلف رفته و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید، داشتن یک راهنمای با تجربه، مسیر سرمایه گذاری در حوزه ملک را ساده تر خواهد کرد. پس حتماً در همان گام های ابتدای سراغ بهترین مشاور املاک منطقه منتخب خود بروید.

اطراف تهران کجا خانه بخریم؟

بسیاری از افراد پس از تعیین بودجه خرید خانه، قید سرمایه گذاری در بازار مسکن تهران را می زنند. در واقع بودجه آنان برای انجام این سرمایه گذاری کافی نیست. به این دسته از افراد، خرید خانه در اطراف تهران را پیشنهاد می دهیم. به خصوص اگر به استفاده شخصی از خانه، احتیاج نداشته باشند. این دسته از افراد می توانند خانه دوم خود را در مناطق اطراف تهران و استان البرز خریداری کنید.

در این مناطق و به خصوص شهرستان ساوجبلاغ، کیس های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد. با توجه به قابلیت رشد بالایی که این مناطق دارند، این خرید حتماً سودمند خواهد بود. برای مثال اگر در کردان، تهراندشت، هشتگرد و فشند یک خانه ییلاقی دنج خریداری کنید، در آینده ای نزدیک از عواید این تصمیم هوشمندانه بهره مند خواهید شد.

مطالب مرتبط : سرمایه گذاری در خانه بهتر است یا ماشین

خانه های این منطقه قابلیت اجاره دادن به توریست ها را دارد. از آنجایی که منطقه کردان یکی از توریستی ترین مناطق اطراف تهران است، خانه شما هیچگاه خالی نخواهد ماند. علاوه بر این با خرید خانه در این مناطق دنج و خوش آب و هوا، تجربه ای متفاوت از یک سرمایه گذاری هوشمند را به دست می آورید. می توانید در تعطیلات آخر هفته در خانه ویلایی خود ساکن شده و اوقات خوشی را سپری کنید.

اگر به بازار املاک منطقه کردان و روستاهای اطراف آن سر بزنید، متوجه بالا بودن سطح تقاضای سرمایه گذاران برای خرید خانه می شوید. در صورتی که تصمیم شما برای خرید خانه در منطقه ساوجبلاغ قطعی شد، از ملک یاران بخواهید تا بهترین خانه این منطقه را به شما معرفی کند. به کمک ملک یاران می توانید در مناطقی همچون موارد زیر، یک خانه ارزشمند خریداری کنید.

  •   کردان شمالی و جنوبی
  •   کوهسار
  •   تهراندشت
  •   فشند
  •   چیتگر
  •   و …

نتیجه گیری

اغلب افراد زمانی که تصمیم به ورود به بازار املاک می گیرند، در خصوص انتخاب منطقه دچار چالش های متعددی می شوند. در این مطلب از ملک یاران تلاش کردیم تا شما را با بهترین مناطق تهران برای خرید خانه راهنمایی کنیم. امیدواریم از آنچه که در این مطلب ذکر شد برای خرید بهترین خانه در یکی از بهترین مناطق تهران، استفاده کنید.

 

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از به
سایر ویژگی ها