بهترین ملک برای سرمایه گذاری

بهترین ملک برای سرمایه گذاری

بهترین ملک برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ملک یکی از ایمن ترین و کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری به حساب می آید. به همین خاطر است که اغلب ایرانی ها برای امن ساختن سرمایه نقدی خود، به سراغ خرید ملک می روند. در این بین برخی به سودهای قابل توجهی رسیده و برخی دیگر سود کمی نصیبشان می شود. برای این که شما نیز در خرید ملک به سودهای کلان برسید، ملک یاران تصمیم گرفته تا شما را با مشخصات ملک هایی که ارزش سرمایه گذاری دارند، آشنا کند. پس همراه ما باشید.

مشخصات بهترین ملک برای سرمایه گذاری

اغلب مردم زمانی که تصمیم می گیرند برای سرمایه گذاری سراغ خرید ملک بروند، با چالش های بسیاری روبرو می شوند. آن ها نمی دانند کدام یک از املاک شهر تهران و یا اطراف آن، می تواند یک سرمایه گذاری امن را رقم بزند. اما جای نگرانی نیست. پس از آشنایی با ملک های خوب و آینده دار، شما نیز در انجام این سرمایه گذاری موفق عمل می کنید. در یک نگاه کلی می توان گفت ملک های خوب دارای مشخصاتی همچون موارد زیر هستند:

1.دارای موقعیت مناسبی هستند

اولین مشخصه یک ملک خوب، موقعیت مناسب آن در شهر است. افرادی که به دنبال یک ملک خوب برای خرید هستند، آن را در مناطقی همچون مناطق دانشگاهی جستجو می کنند. در این حالت آن ها می توانند با اجاره ملک خود به دانشجوها، از سرمایه خود کسب درآمد کنند. برای انجام سرمایه گذاری در ملک با سرمایه کم، می توانید سراغ این استراتژی موفق بروید.

همچنین بهتر است تا با شناسایی مناطق مختلف، از خرید ملک در محله هایی که آمار جرم و جنایت در آن ها بالاست، صرف نظر کنید. در عوض سراغ مناطقی بروید که در آینده نزدیک با تحولات اجتماعی و بهبود محیط شهری روبرو می شوند. این دسته از ملک ها می توانند به افزایش ارزش سرمایه شما کمک کرده و یک سرمایه گذاری سودمند را رقم بزنند. پس می توان گفت ملک هایی که دارای موقعیت هایی همچون موارد زیر هستند، بهترین ملک برای سرمایه گذاری به حساب می آیند:

  •   ملک هایی که در موقعیت جغرافیایی خود، دارای پتانسیل بالا برای رشد و توسعه هستند.
  •   ملک هایی که به واسطه موقعیت مناسب خود، قابلیت کسب درآمد دارند.
  •   ملک هایی که در لوکیشن های امن شهر قرار دارند.

2.دسترسی مناسبی به خدمات شهری دارند

از دیگر مشخصه های یک ملک خوب، دسترسی ساده آن به خدماتی همچون شبکه مترو، بانک، بیمارستان، مدرسه و … است. این دسته از ملک ها زمانی که در آن ها ساکن می شوید و یا آن را به اجاره می دهید، شرایط ایده آلی برای زندگی ایجاد می کنند. همچنین میزان دسترسی ملک به خدمات رفاهی و تفریحی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

البته این بدین معنا نیست که ملک درست در مجاورت این خدمات شهری قرار داشته باشد. چرا که در این صورت ملک در یک محله پر تردد و شلوغ قرار گرفته و با سلب آسایش ساکنین، امتیاز خود را برای خرید، از دست می دهد. اگر با هدف اجاره ملک به خرید آن می پردازید، باید به وجود این قابلیت های ویژه توجه کافی داشته باشید. نبود این امکانات در منطقه ملک، می تواند شانس اجاره آن را کاهش دهد.

3.به شریان های اصلی شهر، متصل هستند

ملک هایی که دسترسی مناسبی به اتوبان ها، بزرگراه ها و شریان های اصلی شهر دارند، بهترین ملک برای سرمایه گذاری هستند. این دسته از ملک ها شانس زیادی برای توسعه داشته و می توانند یک سرمایه گذاری امن را رقم بزنند. خرید و فروش آن ها نیز نسبت به ملک هایی که در مناطق دور افتاده و بدون دسترسی هستند، ساده تر است.

آموزش سرمایه گذاری در ملک

عموم افرادی که ورود به بازار املاک و مستغلات را هدفی برای انجام یک سرمایه گذاری امن قرار داده اند، دوست دارند تا به یک فرمول جادویی برای تضمین موفقیت خود در این خرید برسند. خوشبختانه یک استراتژی همیشه موفق در خرید ملک وجود دارد که می تواند آینده ای درخشان برای سرمایه نقدی شما رقم بزند. ملک یاران با معرفی این استراتژی، شما را در انجام یک خرید موفق، راهنمایی می کند.

1.تصمیم گیری از بابت خرید خانه، آپارتمان یا زمین

بازار املاک مجموعه ای از آپارتمان ها، خانه های کلنگی و زمین ها را در بر می گیرد. بسیار ضروری ست که پیش از شروع پروسه خرید ملک، در خصوص نوع آن تصمیم بگیرید. اگر هدف شما از انجام این سرمایه گذاری صرفاً کسب سود و درآمد است، بهتر است سراغ خرید زمین بروید. زمین هایی که در اطراف تهران و به خصوص منطقه ساوجبلاغ قرار گرفته اند، بهترین گزینه برای انجام سرمایه گذاری در خصوص ملک هستند.

اما اگر تصمیم به خرید آپارتمان دارید و می خواهید آن را اجاره دهید، بهتر است سراغ آپارتمان در متراژ کم بروید. چرا که بازار خرید و فروش آپارتمان های کوچک همواره داغ است و رکود بازار بر این نوع آپارتمان ها اثر کمتری می گذارد. اگر سرمایه شما برای خرید خانه کلنگی، بازسازی و یا ساخت مجدد آن کافیست، در انجام این نوع سرمایه گذاری، تردید نکنید. می توانید با انجام این کار به سودهای قابل توجهی برسید.

2.انتخاب یک دفتر املاک مجرب و با تجربه

بسته به اینکه در کدام یک از مناطق شهر تصمیم به خرید ملک داشته باشید، می بایست بهترین مشاور املاک منطقه را شناسایی کرده و از او برای خرید بهترین ملک برای سرمایه گذاری، کمک بگیرید. برای مثال ملک یاران برترین مشاور املاک منطقه کردان و روستاهای اطراف آن است. متخصصین ما به افرادی که تصمیم به خرید ملک در این منطقه رو به توسعه دارند، راهنمایی های ارزشمند در خصوص خرید بهترین ملک، ارائه می دهند.

خوشبختانه منطقه کردان شمالی و جنوبی، بازار داغی در حوزه خرید و فروش ملک دارد. خریداران ملک در این منطقه، در آینده ای نزدیک، از عواید این تصمیم هوشمندانه بهره مند خواهند شد.

3.بازدید از منطقه ملک به شکل دقیق و اصولی

در قدم بعد می بایست از ملک، موقعیت آن و همچنین مشخصات آن به دقت بازدید کنید. تلاش کنید تا در طول مسیر رسیدن به ملک، ارزش منطقه را بسنجید. اگر منطقه دارای آپارتمان های نوساز وبود و ساخت و ساز در آن رونق داشت، می توانید به رشد و توسعه آن در آینده نزدیک امیدوار باشید. اما اگر در منطقه ملک کلیه خانه ها فرسوده و قدیمی بود و خبری از ساخت و ساز نبود، نسبت به خرید این ملک تردید کنید.

در بررسی مشخصات ملک نیز می بایست بسته به نوع آن، به پارامترهای مختلفی توجه کنید. برای مثال اگر تصمیم به خرید آپارتمان یا خانه دارید، به مشخصاتی همچون سن ساختمان، میزان فرسودگی آن، نوع سازه ساختمان و ایمنی آن، امکانات و قابلیت های خانه و … توجه کنید. دقت شما در بررسی این نکات می تواند بر آینده سرمایه گذاری تان، اثر مستقیم بگذارد. پس در این مرحله از کار یک کارشناس حرفه ای را همراه خود داشته باشید.

4.سنجش موقعیت قرارگیری ملک با در نظر داشتن امتیاز محله

پس از اینکه ملک مورد نظر را از نزدیک مشاهده کرده و به اطلاعات دقیقی از موقعیت جغرافیایی آن رسیدید، می بایست تصمیم نهایی خود را در خصوص خرید آن بگیرید. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، در خرید بهترین ملک برای سرمایه گذاری، می بایست به میزان دسترسی آن به خدمات شهری و امکانات رفاهی نیز توجه کنید. مسائلی همچون موارد زیر می تواند به عنوان معایب موقعیت مکانی ملک معرفی شوند.

مطالب مرتبط : زندگی در قبرس یا ترکیه

  •   استقرار ملک در راسته خیابان های اصلی و پرتردد (بهتر است ملک در کوچه و خیابان های فرعی قرار داشته، اما دسترسی مناسبی به خیابان های اصلی داشته باشد.)
  •   قرارگیری ملک در بخش تجاری یا اداری منطقه و شلوغ بودن محله آن
  •   عدم دسترسی مناسب ملک به ایستگاه های تاکسی رانی، مترو و اتوبوس
  •   نزدیکی بیش از حد ملک به مراکز مذهبی شهر
  •   استقرار ملک در کوچه های بن بست و یا کوچه های بسیار تنگ
  •   عدم ماشین رو بودن خیابان یا کوچه ملک
  •   دور بودن بیش از حد از مراکز رفاهی و تفریحی

5.بررسی اسناد و مدارک ملک به شکل دقیق و حرفه ای

در آخر می بایست اسناد ملک منتخب خود را از فروشنده تحویل بگیرید تا بتوانید آن را از طریق مراجع ذیربط، استعلام بگیرید. اگر تصمیم به خرید ملک در شهر تهران داشته باشید، می بایست در انجام این کار دقت بالایی به خرج دهید. چرا که متأسفانه در این شهر بزرگ، سودجویان بسیاری در بازار ملک فعالیت می کنند. با انتخاب یک دفتر املاک معتبر در منطقه منتخب خود، می توانید تا حدود زیادی مانع از بروز هرگونه کلاهبرداری در خرید خود شوید. اما در هر حال به دانش و مهارت دیگران اکتفا نکنید و خودتان نیز دست به کار شده و اعتبار ملک را به دقت بسنجید.

بهترین ملک برای سرمایه گذاری
بهترین ملک برای سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری کجا ملک بخریم؟

سوال خوبیست. تقریباً اغلب افرادی که تصمیم به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک دارند، با این سوال روبرو می شوند. واقعیت این است که برای خرید بهترین ملک برای سرمایه گذاری، لازم است در ابتدای کار هدف خود را از خرید ملک تعیین نکنید. سپس با انواع مختلف ملک ها در شهر تهران و حومه آن آشنا شوید. در ادامه به معرفی ملک های مختلف در بهترین مناطق تهران و حومه آن می پردازیم.

·مناطق جنوبی تهران

اگر سرمایه شما برای ورود به بازار املاک کم و محدود است، می توانید در مناطق جنوبی تهران یک زمین، خانه یا آپارتمان کوچک خریداری کنید. این مناطق در آینده رشد قابل توجهی را تجربه کرده و به افزایش ارزش سرمایه شما کمک می کنند. از سوی دیگر جمعیت مناطق جنوبی نسبت به مناطق دیگر تهران کمی بیشتر است. و این یعنی شانس زیادی برای اجاره ملک و کسب درآمد از آن دارید.

·خرید ملک در مناطق 4، 5، 7 و 8 تهران

در این مناطق طیف متنوعی از آپارتمان های نوساز وجود دارد که هر یک گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری تلقی می شوند. همچنین این مناطق از نظر فرهنگی و اقتصادی نیز از شرایط مناسبی برخوردار بوده که موفقیت شما را در خرید ملک، تضمین می کند.

·خرید ملک در منطقه 22 تهران

منطقه 22 تهران از دیگر مناطق مناسب برای خرید ملک های آینده دار است. همین حالا نیز این منطقه شاهد رشد و پیشرفت عجیبی بوده است. وجود دریاچه و جنگل چیتگر در این منطقه، اعتبار ویژه ای به آن بخشیده است. با ورود به بازار املاک این منطقه، در آینده ای نزدیک، سود قابل توجهی به دست می آورید.

·بهترین ملک برای سرمایه گذاری در مناطق اطراف تهران

واقعیت این است که در حال حاضر مناطق اطراف تهران همچون شهرستان ساوجبلاغ و شهرهای آن، پیشرفت چشمگیری را در حوزه املاک تجربه می کنند. با خرید ملک در روستاهایی همچون کردان و یا تهران دشت، سود زیادی کسب می کنید. این مناطق به هیچ وجه بافتی شبیه به یک روستای دور افتاده را ندارند. کافیست به کردان کرج سر بزنید تا متوجه میزان لوکس و مجهز بودن آن شوید. املاک این منطقه به شما این امکان را می دهند که با اجاره خانه و یا آپارتمان به توریست ها، به کسب در آمد نیز بپردازید.

زمین های آن نیز به شما در ساخت یک ویلای شخصی و یا فروش آن پس از افزایش ارزش سرمایه، کمک می دهند. این در حالیست که با سرمایه گذاری در املاک شهر تهران، از این موهبت ها محروم می مانید. البته اگر هدف شما از خرید ملک سکونت در آن است، به طور حتم حومه تهران گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری نخواهند بود. اما اگر در جهت افزایش ارزش سرمایه خود گام بر می دارید، حومه تهران موقعیتی عالی برای شما خواهد بود.

نتیجه گیری

بهترین ملک برای سرمایه گذاری، ملکی است که بتواند آینده مالی درخشانی را رقم بزند. در این مطلب از ملک یاران شما را با مشخصات بهترین ملک ها و همچنین بهترین روش سرمایه گذاری در ملک، آشنا کردیم. همانطور که متوجه شدید، بسته به هدف شما از سرمایه گذاری در حوزه ملک، بهترین گزینه، متفاوت خواهد بود. پس نمی توان در یک چارچوب کلی، بهترین ملک را معرفی نمود. کافیست هدف خود از انجام این سرمایه گذاری را تعیین کنید تا در تناسب با آن بهترین ملک را خریداری کنید.

مطالب مرتبط : اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از به
سایر ویژگی ها