اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا

اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا

اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا :اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا یک رویای دست نیافتنی است! اما به هیچ وجه از دریافت اقامت به واسطه خرید ملک و سرمایه گذاری در آمریکا، ناامید نشوید. روش های مختلفی برای دریافت شهروندی این کشور از طریق خرید ملک وجود دارد که در ادامه این مطلب از ملک یاران، به آن ها می پردازیم.

خرید ملک در آمریکا و دریافت اقامت

افراد زیادی هر ساله با هدف دریافت اقامت آمریکا، پروسه سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات آمریکا را دنبال می کنند. واقعیت این است که آمریکا به عنوان ثروتمندترین کشور جهان، شرایط بسیار مناسبی برای زندگی فراهم کرده است.

این موقعیت مناسب اجتماعی حتی شامل حال مهاجرین این منطقه نیز می شود. به همین خاطر است که افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند، به هر دری می زنند تا بتوانند اقامت آمریکا را دریافت کنند. متأسفانه خرید ملک به طور مستقیم، به دریافت اقامت مختوم نمی شود. این یعنی ملک های خریداری شده در آمریکا، هرچند ارزشمند باشند، اثرات اقامتی نخواهند داشت.

اما از آنجایی که سود حاصل از خرید ملک و سرمایه گذاری در بازار املاک بسیار بالاست، اغلب ایرانیان به خرید ملک در این کشور بزرگ و پهناور، مشتاق شده اند. شما نیز می توانید برای افزایش شانس خود در دریافت اقامت دائم آمریکا، سرمایه خود را وارد بازار املاک آمریکا کنید. از این طریق می توانید احتمال دریافت اقامت را در روش های تحصیلی، سرمایه گذاری و کاری، بالا ببرید.

چرا خرید خانه در آمریکا رایج شده؟

آمریکا یکی از معدود کشورهای مهاجر پذیر است که برنامه های مختلفی را جهت اعطای اقامت خود به مهاجرین ارائه داده است. این کشور با داشتن مساحتی به وسعت 3.5 میلیون مایل مربع، جمعیتی بیش از 333 میلیون نفر را در خود جای داده است. با این وجود همواره از مهاجرین مناطق دیگر برای کار، تحصیل و سرمایه گذاری استقبال کرده است.

مردم نیز زندگی در آمریکا را به جهت وجود اقتصادی پویا و قدرتمند، بهترین سیستم آموزشی در جهان و آزادی های اجتماعی و مدنی، به زندگی در دیگر کشورها، ترجیح می دهند. خبر خوب اینکه آمریکا حتی به مهاجرین نیز اجازه خرید خانه را می دهد. اما این خرید اقامت آمریکا را نصیب سرمایه گذاران نمی کند. احتمالاً از خودتان می پرسید، چرا با وجود اینکه شرایطی برای اعطای اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا وجود ندارد، باز هم ایرانیان به خرید ملک در این منطقه راغب هستند؟

مطالب مرتبط : اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا

در پاسخ به این سوال تنها می توان به یک مورد مهم اشاره داشت. آن هم ساده بودن شرایط خرید خانه در آمریکاست. شما حتی با داشتن ویزای توریستی و گردشگری نیز می توانید وارد بازار املاک و مستغلات آمریکا شوید. اگر تصمیم به استفاده از وام های بانکی نداشته باشید، طی یک پروسه اداری مشخص، تنها در طول 7 روز خانه مورد نظر خود را خریداری می کنید. اما اگر برای خرید خانه نیاز به دریافت تسهیلات بانکی داشته باشید، باید حدود 25 تا 30 روز در آمریکا بمانید تا پس از طی نمودن پروسه های معمول، وام بانکی را دریافت و خانه مدنظر را خریداری کنید.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای خرید ملک در آمریکا هستند؟

از آنجایی که دریافت اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا میسر نیست، افرادی که مشتاقانه به دنبال دریافت اقامت این کشور هستند، کاندیدای خوبی برای خرید خانه در آمریکا نخواهند بود. به طور عکس افراد با شرایط زیر، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در بازار املاک آمریکا به حساب می آیند:

1.افرادی که به هر روشی، اعم از تحصیلی یا کاری به آمریکا مهاجرت کرده و تصمیم به قطعی کردن اقامت دائم خود دارند.

2.افرادی که حداقل ویزای توریستی آمریکا را دارند. (در این حالت خرید خانه به خریداران این اجازه را می دهد که در حدود 6 ماه پس از خرید، در خاک آمریکا زندگی کنند.)

3.افرادی که حداقل سرمایه آن ها در حدود 100 هزار دلار است.

4.خریداران می بایست توانایی لازم برای پرداخت مالیات ر داشته باشند. نرخ مالیات در آمریکا بین 0 تا 4 درصد از ارزش کل خانه است. این مبلغ می بایست به شکل سالانه پرداخت شود.

شرایط عمومی خرید خانه در آمریکا

اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا
اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا

برای اینکه بتوانید در بهترین موقعیت آمریکا یک خانه در تناسب با بودجه خود خریداری کنید، در ابتدا باید با شرایط عمومی سرمایه گذاری در آمریکا آشنا شوید. کشور آمریکا از 50 ایالت، 5 سرزمین خودمختار و یک منطقه فدرال تشکیل شده است. این کشور از نظر جمعیت، سومین کشور جهان و از نظر وسعت زمینی، چهارمین کشور بزرگ جهان به حساب می آید.

مطالب مرتبط : اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

با اینکه واشنگتن پایتخت این کشور است، اما نیویورک پرجمعیت ترین منطقه آمریکا به حساب می آید. واحد پولی این کشور، دلار آمریکاست که با ارزش ترین واحد پولی جهان به حساب می آید. خرید خانه در کشور آمریکا دارای چند شرط عمومی است که شامل حال کلیه مهاجران می شود. اعم از:

 • برای خرید خانه هیچ شرطی از بابت داشتن گرین کارت تعریف نشده است. با ویزای توریستی و سایر ویزاها نیز می توان مراحل خرید ملک در آمریکا را دنبال کرد.
 • برای خرید ملک در آمریکا، حتی نیاز به حضور شخص خریدار نیست. وکیل قانونی او می تواند پروسه خرید ملک را پیش ببرد.
 • افراد باید مدت زمان 25 تا 30 روز ا برای خرید خانه از طریق دریافت تسهیلات بانکی طی کنند. اما بدون دریافت وام بانکی، این پروسه تنها 7 روز زمان می برد.
 • خریداران ملک می بایست سالانه مالیات مربوط به خرید و فروش ملک را پرداخت کنند.

میزان مالیات مربوط به خرید ملک در آمریکا چقدر است؟

یکی از مهم ترین نقاط تمایز خانه های آمریکایی با دیگر مناطق جهان، مساحت خانه و سبک متفاوت طراحی و معماری آن است. خانه های آمریکا معمولا مساحت بزرگی داشته و در شکل و فرم یک خانه ویلایی ساخته می شوند. همین مسئله اغلب مردم جهان را به خرید خانه و دریافت اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا، تشویق می کند.

اما به طور عکس، پیامدهای مالیاتی ناشی از خرید خانه در آمریکا، بسیاری از مردم را دودل و مردد می سازد. واقعیت این است که خرید ملک در آمریکا یک اقدام پر سود و هوشمندانه تلقی نمی شود. چرا که اساساً نرخ توسعه و رشد مسکن در آمریکا ثابت است. این در حالیست که با خرید ملک خریداران موظف به پرداخت مالیات نیز می شوند.

به همین خاطر است که ملک یاران توصیه می کند اگر ساکن کشور آمریکا نخواهید بود و از ملک خریداری شده استفاده شخصی نخواهید کرد، قید خرید ملک در آمریکا بزنید. در این حالت با خرید ملک در آمریکا بدون اینکه از ان استفاده ای داشته باشید، با چند بدهی مالیاتی روبرو می شوید. از جمله:

 • مالیات بر درآمد فدرال: در آمد حاصل از خرید و فروش ملک به ایالت متحده تعلق می یابد.
 • مالیات بر عایدی سرمایه: با فروش ملک باید مالیات بر سود حاصل از فروش را پرداخت کنید.
 • مالیات های ایالتی: در ایالت های مختلف متفاوت است. این نوع مالیات به طور مجزا شامل مالیات بر دارایی، مالیات فروش و مالیات بر درآمد می شود.

اسناد و مدارک لازم برای خرید ملک در آمریکا

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، آمریکا دارای بیش از 50 ایالت مختلف است. خرید ملک در هر یک از این ایالت ها شرایط خاص و مدارک متفاوتی می طلبد. اما در یک نگاه کلی می توان اسناد مورد نیاز برای خرید خانه در آمریکا را در موارد زیر خلاصه نمود:

1.سند فروش: این سند از جمله اسناد ضروری برای خرید ملک به حساب می آید. در این سند شواهدی از فروش و انتقال اموال از سازنده به فرد تدوین می شود.

2.سند مادر: این نوع سند که مالکیت ملک را تعیین می کند، مهم ترین مدرک ملک در آمریکا به حساب می آید. برای دریافت وام از بانک، باید این سند را تحویل دهید.

3.قرداد خرید و فروش: لیستی از شرایطی است که خریدار و فروشنده در آن با یکدیگر توافق کرده اند.

4.طرح تصویب ساختمان: در خرید ملک در آمریکا باید تمام دقت خود را به کار بگیرید و از فروشنده تاییدیه طرح تصویب ساختمان را دریافت کنید. چرا که در صورت نداشتن این مدرک، خرید خانه در آمریکا با مشکلات فراوانی روبرو می شود.

5.نامه تصرف: تصرف نامه نوعی سند است که در آن تاریخ تصرف خریدار و خرید ملک قید می شود. این سند به فروشنده خانه تعلق یافته و مربوط به خریدار نمی شود.

مطالب مرتبط : اقامت با خرید ملک در کانادا

6.گواهی تکمیل یا اشغال: از مهمترین اسناد خرید ملک در امریکا به حساب می آید. بیانگر این است که ساختمان پس از اتمام، بازرسی شده است. این سند برای زمانی که تصمیم به راه اندازی شبکه آب، برق و سیستم زهکشی دارید، ضروری خواهد بود. خرید ساختمان هایی که فاقد این سند هستند، یک خرید غیر قانونی تلقی می شود. بر همین اساس ملک یاران توصیه می کند حتماً در خرید خانه در کشور آمریکا از وجود این سند، اطمینان حاصل کنید.

7.گواهینامه خاتا: خاتا در واقع سندی است که اندازه و موقعیت ملک در منطقه آمریکا را تعیین می کند. این گواهی در زمان پرداخت مالیات، درخواست برق و آب و یا دریافت وام، الزامی خواهد بود.

8.نامه تخصیص: برای پیش خرید خانه در آمریکا، باید نامه تخصیص آن را دریافت کنید. در این نامه تمام جزئیات مربوط به پرداخت هزینه ها یادداشت شده است. برای دریافت وام های بانکی برای پیش خرید خانه، الزاماً به این سند نیاز خواهید داشت.

مراحل خرید ملک در آمریکا

برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا، هر چند موقت و محدود، لازم است تا پروسه خرید را در یک سری مراحل امن و قانونی، طی کنید. از جمله:

1.یک ملک پیدا کنید

در قدم اول باید با تعیین اهداف و نیازهای خود، یک ملک خوب و درخور پیدا کنید. برای مثال اگر هدف شما از سرمایه گذاری در بازار املاک آمریکا داشتن یک پاتوق دنج برای تعطیلات است، باید در مناطق تفریحی آمریکا به دنبال ملک بگردید.

2.از ملک بازدید کنید

پس از پیدا کردن یک ملک مناسب که تناسب کافی با سرمایه شما دارد، از آن بازدید کنید. بهتر است در یک منطقه چند ملک را زیر نظر بگیرید تا خیلی سریع ملک مورد نظر خود را پیدا کنید. در بررسی و بازدید از ملک، علاوه بر سنجش معماری و شکل ظاهری ساختمان، از سلامت سازه ساختمان و مناسب بودن مشخصات فنی آن، اطمینان حاصل کنید. می توانید برای بررسی مشخصات فنی از یک بازرس نیز کمک بگیرید.

مطالب مرتبط :زندگی و کار در قبرس شمالی

3.از یک مشاوره املاک مشورت بگیرید

در قدم بعد از افراد ماهر و حاذق این حوزه برای خرید بهترین ملک در آمریکا، کمک بگیرید. یک مشاور املاک کاربلد به تمام سوالات شما در خصوص نحوه خرید ملک در آمریکا و قیمت خانه در آمریکا به پول ایران، پاسخ می دهد.

4.قرارداد موقت امضا کنید

پس از اینکه ملک را از جهات مختلف بررسی کرده و از تناسب مبلغ آن با بودجه خود مطمئن شدید، یک قرارداد امضا کنید و در آن تاریخ به نام زدن ملک را تعیین کنید. این مبلغ معمولاً 10 درصد مبلغ کل ساختمان است که به حساب فروشنده واریز می شود. به خاطر داشته باشید پس از این به هم زدن معامله شما را متضرر خواهد کرد. چرا که بیعانه شما سوخت می شود.

5.قرارداد خرید ملک را قطعی کنید

بهتر است پیش از خرید کامل خانه از بیمه نامه املاک و مستغلات، از میزان مالیات خانه مطلع شوید. این مرحله از کار معمولاً در یک شرکت صاحب نام صورت می گیرد. خوشبختانه در این مرحله نیاز به حضور فیزیکی نخواهید داشت. حتی از طریق ایمیل نیز می توانید پروسه خرید ملک در آمریکا را به اتمام برسانید. در این مرحله پس از اینکه مبلغ کامل را به فروشنده پرداخت گردید، کلید خانه را دریافت می کنید. تمام این پروسه ذکر شده، معمولاً بین 30 تا 60 روز زمان می برد.

قیمت خانه ویلایی در آمریکا

اغلب افراد زمانی که تصمیم به خرید ملک در آمریکا می گیرند، برای تعیین قیمت ملک دچار چالش های زیادی می شوند. افرادی که به دنبال دریافت اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا هستند نیز در پیدا کردن ارزانترین خانه در آمریکا، چالش های متعددی را پشت سر می گذارند. در این خصوص باید بدانید، مشابه کشور ایران، در آمریکا نیز قیمت مسکن یک نرخ واحد نیست.

در ایالت های مختلف قیمت ملک کاملاً متفاوت است. اما تنوع قیمت به جهت بالا بودن وسعت این کشور و ایالت های مختلف آن، بسیار بالاست. قیمت خرید خانه در آمریکا، علاوه بر موقعیت آن در منطقه، از پارامترهایی همچون قدمت ساختمان، قیمت ارز، مشخصات فنی و ظاهری ساختمان، متراژ خانه و نوع آن، تأثیر می پذیرد. برای شفافیت بیشتر، به معرفی قیمت خرید ملک در ایالت های مختلف آمریکا می پردازیم.

 • قیمت خرید ملک در نیویورک به ازای هر مترمربع: 14 هزار دلار
 • قیمت خرید ملک در بوستون به ازای هر مترمربع: 10 هزار دلار
 • قیمت خرید ملک در دالاس به ازای هر مترمربع: 2400 دلار
 • قیمت خرید ملک در اونتاریو به ازای هر مترمربع: 2500 دلار
نتیجه گیری

اقامت از طریق خرید ملک در آمریکا اگرچه برای مهاجرین این منطقه میسر نیست، اما می تواند اثرات مثبتی بر روند دریافت اقامت بگذارد. با اینحال ملک یاران تنها به افرادی که به روش های دگر اقامت آمریکا را دریافت کرده و برای مصارف شخصی خود به دنبال ملک هستند، خرید ملک در آمریکا را توصیه می کند. چرا که این شکل از سرمایه گذاری به جهت وجود مالیات سالانه، عملاً سودآور نیست.

مطالب مرتبط : شغل های پردرآمد قبرس شمالی

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه