اقامت با خرید ملک در کانادا

اقامت با خرید ملک در کانادا

اقامت با خرید ملک در کانادا :اقامت با خرید ملک در کانادا به شکل مستقیم امکان پذیر نیست. این بدین معناست که نمی توان با خرید ملک در کشور کانادا، مستقیماً و بدون هیچ فعالیت خاصی، اقامت دائم کانادا را دریافت نمود. اما این بدین معنا نیست که خرید ملک گزینه مناسبی برای ورود به کانادا، زندگی در آن و در نهایت دریافت اقامت دائم در آن به حساب نمی آید. برای اینکه به کاندیدای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در کانادا تبدیل شوید، ادامه این مطلب از ملک یاران را دنبال کنید.

اقامت در کانادا از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟

کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی ایرانیان است. اغلب ایرانیان کانادا را به جهت مطلوب بودن بازار کار و مساعد بودن شرایط تحصیل در آن انتخاب می کنند. اغلب مردم دوست دارند تا با کمترین میزان زحمت ساکن این کشور شوند. خرید ملک برای اینگونه افراد بهترین گزینه به حساب می آید. با وجود اینکه کشور کانادا از سرمایه گذاران منطقه حمایت می کند، اما خدماتی در خصوص ارائه ویزا یا پاسپورت، به خریداران ملک ارائه نمی دهد.

این بدین معناست که خرید ملک نمی تواند به تنهایی شانسی برای دریافت ویزای و اقامت این کشور ایجاد کند. اما بدون شک داشتن یک ملک در کانادا، شرایط را برای دریافت پاسپورت این کشور هموار می کند. افرادی که دارای شرایط زیر هستند، می توانند با خرید یک ملک در منطقه کانادا، سریع تر به ویزا و اقامت دائم خود دست پیدا کنند.

اقامت با خرید ملک در کانادا

1.افرادی که از طریق برنامه های استانی کانادا به این کشور مهاجرت کرده اند، می توانند با خرید ملک در یک استان مشخص، تعهد خود را به زندگی در این استان نشان دهند. همانطور که می دانید در برنامه های کارآفرینی استانی، میزان تعهد فرد به به عدم ترک استان و زندگی در یک استان دیگر، بسیار تعیین کننده است.

2.افرادی که با ویزای بشردوستانه کانادا وارد این کشور شده اند، می توانند با خرید ملک در کانادا، تأثیر مثبتی بر پروسه دریافت ویزا بگذارند. پروسه اقامت با خرید ملک در کانادا، برای این دسته از افراد ساده تر خواهد شد.

قوانین جدید خرید ملک در کانادا

مدتی قبل، بالا رفتن نرخ تورم در مسکن کانادا موجب شد تا دولت، غیر مقیمان و مهاجران منطقه را در خرید ملک در کانادا، محدود کند. اما در طول ماه های اخیر این قانون اصلاح شده و هم اکنون مهاجرین کانادا که تابعیت آن را ندارند، می توانند در بازار ملک این منطقه سرمایه گذاری کنند. تنها به شرط آنکه دارای ورک پرمیت بوده و برخی شرایط خاص خرید ملک را نیز داشته باشند.

این خبر بسیار خوبی برای افرادی ست که توانسته اند با یکی از برنامه های مهاجرتی، وارد خاک کانادا شده و در ان مشغول به کار شوند. آن ها می توانند با استفاده از طرح مربوط به خرید خانه اولی ها، خیلی سریع صاحب یک خانه در کانادا شوند. این طرح شامل حال افراد با شرایط زیر می شود.

اقامت با خرید ملک در کانادا
اقامت با خرید ملک در کانادا

1.ویزای آن ها ویزایی معتبر و غیر توریستی باشد.

2.هیچ ملکی در کانادا خریداری نکرده باشند.

3.در زمان خرید ملک 183 روز از اعتبار ورک پرمیت آن ها باقی مانده باشد.

4.بیش از 18 سال سن داشته باشند.

افراد شامل این طرح می توانند در خرید خانه 40.000 دلار پول معاف از مالیات را پس انداز کنند. همچنین در سال حدود 8 هزار دلار کمک سالانه از سوی دولت دریافت کنند. تمام این ها ثابت می کند که دولت کند با وجود عدم اعطای اقامت با خرید ملک در کانادا، از سرمایه گذاران این منطقه حمایت می کند.

مطالب مرتبط : خرید ملک در قبرس جنوبی

مزایا خرید ملک در کانادا

بسیاری از افراد تصور می کنند از آنجایی که خرید ملک در کانادا به اعطای تابعیت و اقامت این کشور نمی انجامد، سرمایه گذاری در بازار املاک این کشور، بی فایده است. اگر اینطور است، چرا هنوز هم ایرانی ها و سایر مهاجرین کانادا به خرید ملک در این کشور تمایل دارند؟ علت بروز این اتفاق، چند دلیل واضح و روشن است.

1.کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای اقامت و زندگی ست. اغلب افراد خرید خانه در کانادا را با هدف زندگی در یک کشور مرفه، با ثبات اقتصادی و اجتماعی بالا و همچنین طبیعت بکر و خاص آن، انجام می دهند.

2.قیمت مسکن در کانادا در مقایسه با سایر کشورها همچون انگلستان، بسیار پایین تر است.

  1.  برخلاف سایر کشورها که درگیر رکود اقتصاد جهانی شده اند، کانادا در شرایط با ثباتی قرار دارد.

4.اگرچه دریافت اقامت با خرید ملک در کانادا میسر نیست، اما خرید خانه در این کشور به تسهیل دریافت اقامت دائم در روش های دیگر همچون تحصیل یا کار، کمک زیادی می کند.

5.دولت کانادا هیچگاه به سرمایه گذاری شما در کشورش، نه نمی گوید. بلکه به طور عکس با اعطای وام های مختلف، شما را در خرید یک خانه، ویلا یا کلبه، یاری می دهد.

روش های مختلف خرید ملک در کانادا

اغلب افراد زمانی که تصمیم می گیرند تا به خرید ملک در کشور کانادا بپردازند، در همان ابتدای کار، گیج و سردرگم می شوند. راه حل این مسئله، پیدا کردن یک مسیر سریع، ساده و فوری برای گذر از پروسه خرید خانه در کاناداست. جای نگرانی نیست. چرا که ملک یاران تصمیم گرفته تا شما را با بهترین روش سرمایه گذاری در املاک کانادا، آشنا کند.

·خرید خانه مسکونی در کانادا

رایج ترین روش برای ورود به بازار املاک و مستغلات کانادا، خرید یک خانه برای زندگی ست. با خرید یک خانه هر چند کوچک، می توانید علاوه بر ایجاد یک سرپناه برای خود و خانواده تان، یک سرمایه گذاری بلند مدت نیز انجام دهید. شاخص های زیادی وجود دارد که باید برای خرید بهترین خانه در کانادا رعایت کنید. این فاکتورهای موثر بر خرید، به طور خلاصه شامل موارد زیر می شوند:

1.خرید خانه در یک محله امن با میزان جرایم کم.

2.خرید خانه در یک موقعیت شهری خوب با دسترسی مناسب به سیستم حمل و نقل عمومی و یا بزرگراه ها.

  1.  خرید خانه در نزدیکی مدرسه، دانشگاه یا محل کار.

4.خرید خانه در مجاورت خدمات شهری و امکانات رفاهی مناسب مانند رستوران ها، مراکز خرید و پارک ها.

·خرید خانه، نوسازی و فروش آن

روش موثر دیگر، خرید یک خانه، بازسازی و سپس فروش آن است. با این روش که با عنوان house flipping در کانادا جا افتاده، می توانید یک سرمایه گذاری هوشمند و سودمند را تجربه کنید. بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی نیز در کشور خودمان از این تکنیک برای افزایش سود خود در معامله استفاده می کنند. آن ها با خرید یک خانه فرسوده که نیاز به بازسازی عمیق دارد، با کمترین هزینه عملیات نوسازی را انجام داده و سپس خانه را با چندین برابر قیمت به فروش می رسانند.

مطالب مرتبط :  شغل های پردرآمد قبرس شمالی

عملیات نوسازی خانه های قدیمی شامل تعمیرات جزئی و کلی خانه، بهبود ظاهر آن و همچنین افزایش کیفیت دکوراسیون آن می شود. بازار املاک کانادا نیز به شما اجازه تجربه این نوع سرمایه گذاری را می دهد. پس در صورت امکان از این فرصت طلایی استفاده کنید. بدون اینکه دغدغه دریافت اقامت با خرید ملک در کانادا داشته باشید.

·سرمایه گذاری در بازار املاک کانادا با اجاره دادن خانه

یکی زا رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا، خرید خانه و اجاره دادن آن به مستاجرین کاناداست. این آپشن برای ما ایرانی ها بسیار ویژه است. اگر توانایی ریسک در خرید خانه و نوسازی آن برای فروش ندارید، خانه خریداری شده را اجاره دهید. دولت کانادا حتی به مهاجرین خود نیز اجازه می دهد تا ملک های خریداری کرده را به شهروندان کانادا اجاره دهند.

·خرید املاک تفریحی در کانادا

برای افرادی که به هر دلیلی به جزا دریافت اقامت با خرید ملک در کانادا، اقدام به سرمایه گذاری در بازار ملک می کنند، خرید املاک تفریحی گزینه مناسب تری به شمار می آید. در این روش شما با خرید یک خانه در اماکن تفریحی و توریستی کانادا، از آن برای اقامت خود استفاده می کنید. اما این امکان را دارید که در تعطیلات نیز این خانه را به گردشگران فصلی اجاره دهید. شاید ندانید ما نرخ اجاره به این دسته از افراد، بسیار بالاست. این یعنی ملک های تفریحی بستر مناسبی برای سودآوری شما فراهم می کنند. همچنین به شما امکان اقامت در یک محیط تفریحی را داده و اقامت خوشی را رقم می زنند.

·خرید ملک در کانادا با خرید کاندوها

خرید و یا پیش خرید کاندو که در واقع همان سوییت های کوچک مجردی هستند، بهترین روش برای سرمایه گذاری در کانادا به حساب می آید. این خانه های کوچک و نقلی بهترین گزینه برای دانشجویان کانادا، خانواده های کم جمعیت و افراد مجرد به حساب می آیند. بهتر است در این روش سرمایه گذاری از میزان توسعه منطقه مطلع شوید. برای اینکار می توانید از مشاورین املاک این منطقه کمک بگیرید. اگر مطمئن هستید که کاندوها یک منطقه در آینده ای نه چندان دور سطح پیشرفت شایانی را تجربه می کنند، در خرید آن ها تردید نکنید. این بهترین راه برای ورود به بازار سودآور املاک کاناداست که برای بودجه های کم و محدود، تدارک دیده شده است.

·خرید سهام در شرکت های REIT

شرکت های REIT در واقع شرکت هایی هستند که دارای انواع املاک تجاری، اداری، مراکز خرید و حتی املاک مسکونی هستند. با خرید سهام این شرکت ها، شما صاحب یک خانه مشخص در کانادا نمی شوید. اما از عواید حاصل از خرید سهام این شرکت ها بهره مند خواهید شد. از آنجایی که فعالیت شرکت های REIT و یا همان Real Estate Investment Trust، کاملاً مجاز و قانونی است، سرمایه گذاری شما در یک بستر امن صورت می گیرد.

بهترین شهرهای کانادا برای خرید ملک

تا به اینجا متوجه شدیم که دریافت اقامت با خرید ملک در کانادا میسر نیست. اما انجام اینکار تا چه حد سود آور بوده و چه آینده درخشانی دارد. در ادامه ملک یاران تصمیم دارد تا شما را با بهترین شهرهای کانادا برای خرید یک ملک آینده دار، آشنا کند.

بسته به اولویت شما در خرید خانه و اقامت در کانادا، لیست معرفی بهترین شهرها متفاوت خواهد بود. اما در یک گزارش موثق، اعلام شده که انتاریو یکی از بهترین شهرهای کانادا از دید مهاجرین منطقه است. انتاریو علاوه بر داشتن سطح جرایم پایین، از آب و هوای عالی و همچنین اقتصادی قوی برخوردار است. در این شهر نیز محله اوک ویل، بهترین منطقه به حساب می آید. نیوبرانزویک، نیوفاندلند، لابرادور و کبک نیز در لیست بهترین و ارزان ترین شهرهای کانادا برای خرید خانه به حساب می آیند.

قیمت خرید خانه در کانادا چقدر است؟

این سوالیست که اغلب افرادی که تصمیم به خرید خانه در کانادا دارند، با آن مواجه می شوند. متاسفانه در طول سال های اخیر افزایش تقاضا بر عرضه موجب شده تا قیمت ملک در کشور کانادا دچار تورم شود. از آنجایی که کانادا یک کشور مهاجر پذیر معرفی شده، ورود سرمایه به این کشور با یک روند چشمگیری روبرو بوده که همین مسئله به افزایش نرخ مسکن در کانادا، دامن زده است.

به طور کلی نمی توان یک قیمت واحد برای مسکن کل منطقه کانادا عنوان نمود. قیمت ملک در شهرهای بزرگ بالا و در شهرهای کوچک و مناطق روستایی، پایین تر است. اما این تنها پارامتر موثر بر قیمت نیست. در کانادا کیفیت آب و هوا نیز بر قیمت خانه اثر می گذارد. معمولاً شهرهایی که زمستان های سختی دارند و دور از بازارهای اصلی شهر هستند، قیمت کمتری دارند. در یک نگاه کلی می توان سواحل غربی ونکوور و بریتیش کلمبیا را به جهت داشتن آب و هوای معتدل و دسترسی های مناسب، گران قیمت ترین مناطق کانادا برای خرید خانه معرفی نمود. به طور عکس در منیتوبا و جزیره پرنس ادوارد، قیمت خرید خانه به حداقل ممکن می رسد.

مطالب مرتبط :  زندگی در قبرس یا ترکیه

نتیجه گیری

دریافت اقامت با خرید ملک در کانادا، شایعه ای بیش نیست. هیچ قانونی از سوی دولت کانادا مبنی بر اعطای اقامت یا تابعیت به سرمایه گذاران حوزه مسکن، اعمال نشده است. با اینحال همواره بازار مسکن کانادا با تقاضای مهاجرین منطقه روبرو بوده است. چرا که خرید ملک در این کشور، مزایای بسیاری برای مهاجرین دارد. در این مطلب از ملک یاران تلاش کردیم تا شما را با مزایای خرید ملک، نحوه خرید و همچنین قوانین خرید ملک در کانادا آشنا کنیم.

 

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه