اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا

اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا

اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا : اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا می تواند راحت ترین روش برای اقامت در این کشور به حساب بیاید. در ادامه این مطلب از ملک یاران شما را با نحوه خرید ملک در استرالیا و نحوه دریافت اقامت این کشور، آشنا می کنیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

شرایط دریافت اقامت با خرید ملک در استرالیا

اغلب مهاجران ایرانی زمانی که به مهاجرت فکر می کنند، دنبال ساده ترین راه ها می روند. مشخصاً هیچ راهی ساده تر از دریافت اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا نیست. اما متأسفانه استرالیا از این ایده شما برای اعطای اقامت، استقبال نمی کند. مشخص است. اگر استرالیا این شرط را برای اعطای اقامت بپذیرد، با مشکلات بسیاری در بازار مسکن روبرو خواهد شد. به همین منظور محدودیت هایی را برای مهاجرین در خرید خانه و دریافت اقامت اعمال کرده است.

اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا

برای مثال افرادی که اقامت دائم استرالیا را ندارند، باید برای خرید یک ملک در این کشور، از سازمان موسوم به کمیته رسیدگی به سرمایه گذارهای خارجی، مجوزهای لازم را دریافت کنند. این سازمان موظف است تا پلن های سرمایه گذاری افراد خارجی را بررسی کنید. مهم ترین این سازمان تشخیص میزان مفید بودن سرمایه گذاری خارجی بر اقتصاد استرالیاست. این کمیته به ورود منابع مالی ناپاک و در اصلاح پولشویی در این کشور، بسیار حساس است. سرمایه گذاران خارجی پیش از خرید خانه در استرالیا باید منبع اموال خود اثبات کرده و ثابت کنند که ملک خریداری شده را تنها برای مصارف شخصی مورد استفاده قرار می دهند.

مطالب مرتبط : اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

چرا بازار خرید ملک در استرالیا داغ است؟

مهاجرت به کشورهای خارجی و اقامت در آن ها، مدت هاست که مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. استرالیا به واسطه بهره مندی از شرایط خاص و ارائه خدمات رفاهی متعدد، در لیست مقاصد مهاجرتی پرطرفدار قرار دارد. استرالیا به عنوان چهارمین اقتصاد برتر جهان، سطح بالایی از امکانات رفاهی و اجتماعی را ارائه می دهد. سیدنی به عنوان بزرگترین شهر و کانبرا به عنوان پایتخت این کشور، جزو محبوب ترین شهرهای آن به حساب می آیند.

اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا
اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا

برخلاف سایر کشورها، استرالیا که متشکل از سرزمین اصلی قاره استرالیا، جزیره تاسمانی و چند جزیره کوچک است، از ورود مهاجرین به کشور خود، استقبال می کند. شاید ندانید اما 29 درصد ساکنین این منطقه را مهاجرین تشکیل می دهند. از آنجایی که زبان رسمی این کشور زبان انگلیسی است، اغلب ایرانیان برای فرار از آموزش زبان جدید، سراغ مهاجرت به این کشور می روند.

تمام این موارد موجب شده تا مردم ایران زندگی در استرالیا را جزو اهداف اصلی خود قرار دهند. اگرچه دریافت اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا ممکن نیست، اما مهاجرین منطقه برای فرار از پرداخت اجاره بها و برای تجربه یک زندگی بهتر در منطقه، خرید خانه در استرالیا را ترجیح می دهند.

آیا استرالیا برای خرید خانه مناسب است؟

سوال خوبیست. اغلب افراد پس از اینکه متوجه می شوند با خرید خانه شانسی برای دریافت اقامت از کشور استرالیا ندارند، با این سوال روبرو می شوند. چرا در استرالیا خانه بخریم وقتی این کشور به سرمایه گذاران خود اقامت دائم استرالیا را نمی دهد! در پاسخ به این سوال توجه شما را به چند مزیت مهم خرید ملک در استرالیا جلب می کنیم.

1.بالا بودن سطح کیفیت زندگی

استرالیا یکی از چهار اقتصاد برتر جهان است. همین یک دلیل کافیست که زندگی در استرالیا را به سایر مناطق ترجیح دهید. با خرید یک ملک در استرالیا و سکونت در آن، می توانید تجربه ای متفاوت از زندگی داشته باشید. بالا بودن سطح رفاه مردم به جهت زیاد بودن موقعیت های شغلی، کم بودن مالیات و ده ها دلیل دیگر، اغلب سرمایه گذاران را به خرید خانه در استرالیا حتی با وجود اینکه این خرید آثار اقامتی ندارد، مجاب کرده است.

2.ثبات سیاسی و اقتصادی

همانطور که می دانید، داشتن ثبات سیاسی تأثیر بسزایی بر بهبود شرایط اقتصادی مملکت ها می گذارد. از این منظر استرالیا جزو ده کشور برتر دنیا از لحاظ ثبات سیاسی می باشد. در این کشور، سطح بالایی از عدالت اداری، امنیت و حقوق مالکیت ارائه می شود. نظام بانکی و مالی این کشور نیز در پس همین مسائل، در شرایط خوبی به سر می برد. اگر به فکر سکونت در یک کشور با حداقل تنش های سیاسی هستید، استرالیا بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

3.داشتن یک پاسپورت قوی

با هر روشی که به استرالیا مهاجرت کنید، خرید ملک در این کشور شرایط دریافت اقامت را ساده تر خواهد کرد. این یعنی اگر در اقامت موقت قرار دارید، خرید خانه در استرالیا می تواند شانس شما را در تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم، بالا ببرد. پس از این باید منتظر دریافت پاسپورت استرالیا باشید. از نظر قدرت پاسپورت، کشور استرالیا در رتبه ششم جهان قرار دارد. این یعنی با داشتن این پاسپورت می توانید 111 کشور جهان بدون ویزا و 57 کشور جهان با ویزای فرودگاهی سفر کنید. تنها 30 کشور در جهان هستند که به شهروندان استرالیایی اجازه سفر بدون ویزا را نمی دهند.

راه حل برای خرید خانه در استرالیا

با وجود تسهیل شرایط برای خرید خانه در استرالیا، نمی توان گفت خرید یک خانه در این کشور، یک آرزوی دست نیافتنی است. روش های مختلفی وجود دارد که به شما در خرید خانه در ایالت های مختلف استرالیا کمک می کند. اما از خاطر نبرید که اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا عملاً غیر ممکن است. اما می توان از روش های مختلفی همچون ویزای کاری، تحصیلی یا سرمایه گذاری، وارد استرالیا شد و با خرید یک ملک یا خانه، شرایط را برای دائمی نمود اقامت، تسهیل نمود. بهترین راه حل برای خانه دار شدن در استرالیا شامل موارد زیر می شود.

·خرید خانه در استرالیا به کمک نمایندگی های املاک و مستغلات

اگر در خرید ملک در استرالیا از نمایندگی ها املاک کمک بگیرید، خیلی سریع و ساده یک خانه خوب در تناسب با بودجه خود خریداری می کنید. یک مشاور حرفه ای می توانید مسیر را هموار ساخته و به تمام سوالات شما در خصوص قیمت ملک در استرالیا، پاسخ دهد.

·خرید خانه از طریق سایت خرید خانه در استرالیا

در استرالیا سایت ها و اپلیکیشن های متعددی وجود دارد که پیشنهادات خوبی در حوزه خرید ملک می دهند. وبسایت هایی همچون  Realestate.com.auشما را مستقیماً به نمایندگان املاک در کشور استرالیا متصل می کند. وبسایت هایی همچون Rightmove، Savills و site.com.au نیز گزینه مناسبی برای جستجوی خود در استرالیا به حساب می آیند.

قیمت خرید ملک در استرالیا

مشابه سایر کشورهای جهان، قیمت خرید خانه در استرالیا نیز از عوامل مختلفی تأثیر می پذیرد. اساساً پارامترهایی همچون نوع خانه، متراژ خانه، امکانات، منطقه قرارگیری خانه، بر قیمت نهایی آن اثر می گذارد. برای مثال در شهر بزرگی همچون ملبورن، قیمت خرید خانه های مستقل حدود 600 هزار دلار استرالیا برآورد شده است. یونیت ها در این منطقه به قیمت 200 هزار دلار استرالیا خرید و فروش می شوند. آپارتمان های این منطقه نیز حدود 400 تا 500 هزار دلار هستند. این قیمت در مناطق دیگر استرالیا کاملاً متفاوت است.

مطالب مرتبط : اقامت با خرید ملک در کانادا

انواع خانه در کشور استرالیا

شاید تعریف ما از خانه در کشور ایران، مدل های مختلفی از خانه باشد. اما در کشور استرالیا، خانه ها به اشکال مختلف اسم گذاری می شوند.

 • House یا همان خانه: این دسته از خانه ها کاملاً مستقل هستند. در بخش های جلویی و عقبی خانه ها یک محوطه سبز شامل حیاط یا باغچه وجود دارد. خانه های استرالیا معمولاً از ابعاد بزرگی برخوردار بوده و تماماً در اختیار یک صاحبخانه هستند. به همین جهت قیمت بالایی دارند.
 • Apartment یا آپارتمان ها: شاید عجیب به نظر برسد اما در استرالیا، آپارتمان ها از محبوبیت کمتری نسبت به خانه ها برخوردارند. معمولاً برای سرمایه گذاری در استرالیا، خرید آپارتمان توصیه نمی شود. چرا که در این نوع خانه، می بایست هزینه های اضافه تری را برای نگهداری از خانه ای که مختص خودتان نیست، پرداخت کنید. از سوی دیگر میزان رشد قیمت آپارتمان ها بسیار کمتر از خانه هاست.
 • Unit یا یونیت: به ساختمان هایی که داخل یک بلوک قرار گرفته اند، یونیت گفته می شود. ممکن است در یک بلوک چندین یونیت وجود داشته باشد. یونیت ها را می توان همان مجتمع های مسکونی در کشور ایران معرفی نمود. میزان رشد قیمت یونیت ها اگر از خانه ها کمتر است، اما از آپارتمان ها بیشتر است. به همین خاطر گزینه مناسب تری برای سرمایه گذاری به حساب می آیند.
 • Town house یا تاون هاوس: تاون هاوس ها در واقع ترکیبی از یک یونیت با یک آپارتمان دوبلکس هستند. متراژ این نوع خانه ها گرچه کوچک است، اما سازنده ها با دو طبقه کردن آن ها، مشکل را حل کرده اند. زندگی در تاون هوس ها برای عموم مهاجرین جذاب است. به همین خاطر است که در طول چند سال اخیر، تعداد بیشتری تاون هاوس در استرالیا ساخته شده است.
 • Studio یا استودیو: نمونه ای از یک خانه بسیار کوچک و نقلی است که در استرالیا طرفداران بسیار کمی دارد.
 • Villa یا ویلا: ویلاها نمونه ای از خانه های بزرگ و با امکانات است که در اطراف و حومه شهرهای بزرگ قرار دارند. برای مهاجرینی که تصمیم با کار و فعالیت در مراکز اصلی شهر دارند، خرید این نوع خانه، گزینه مناسبی نخواهد بود.

بهترین روش برای خرید ملک با وام مسکن استرالیا

اگر تصمیم شما برای خرید خانه یا ملک در کشور استرالیا، قطعی شده، اما تصمیم به دریافت وام مسکن نیز دارید، از یک دستورالعمل ساده برای تسهیل این روند استفاده کنید.

 • در ابتدا یک کارگزار وام مسکن پیدا کنید. فردی که بتواند به شما در دریافت وام و خرید خانه به عنوان یک خارجی، کمک دهد.
 • بهتر است پیش از خرید خانه، وام خود را تصویب کنید. در این صورت می توانید مبلغی که بانک قرار است به شما وام دهد را به عنوان تضمین به فروشندگان ارائه داده و اعتماد آن ها را جلب کنید.
 • مشخصات خود و تمام اموال خود را با رعایت قوانین مربوطه در سازمان FIRB ثبت کنید. انجام اینکار هزینه های مضاعفی برای شما ایجاد می کند. اما بدون داشتن مجوز این سازمان، اجازه خرید خانه در استرالیا را نخواهید داشت. ممکن است در تف این تاییدیه 30 روز زمان ببرد.
 • تحت نظر نمایندگی های املاک، یک ملک خوب در تناسب با بودجه خود پیدا کنید. در استرالیا معمولاً قیمت خریدار با آنچه که فروشنده ارائه می دهد، 10 درصد فاصله دارد. اگر با یک نماینده معتبر به خرید خانه بروید، می توانید این تخفیف را در قیمت نهایی ایجاد کنید.
 • پس از این، تاییدیه وام مسکن رسمی خود را بگیرید. احتمالاً برای تأمین هزینه فروش، ناچار باشید حدود 10 درصد از مبلغ را واریز کنید.
 • پس از این تأییده FIRB را پیگیری کنید تا رد نهایت آن را دریافت کنید.
 • پس از عبور از مراحل اداری مذکور و دریافت وام رسمی، شما واجد شرایط خرید خانه در استرالیا از طریق وام مسکن خواهید بود. در این مرحله از کار نیز باید 10 درصد از قیمت ملک را به عنوان ودیعه پرداخت کنید.
 • در آخرین قدم، مدارک مربوط به ملک را امضا کرده و کلیه هزینه را از طریق وام دریافتی پرداخت کنید. زمانی که تبادل قرارداد خرید ملک به طور کامل انجام شد، یک کپی از قرارداد خود را برای دریافت تاییده به FIRB ارسال کنید. بلافاصله پس از دریافت تاییدیه از این کمیته، قرارداد خرید ملک در استرالیا، نهایی خواهد شد.

بهترین مناطق استرالیا برای خرید ملک

همانطور که متوجه شدید، دولت استرالیا به مهاجرین قانونی که هیچ خطری برای منافع ملی آن ندارند، شرایط مناسبی برای خرید ملک فراهم کرده است. شما می توانید با شناسایی بهترین مناطق برای خرید ملک، یک خانه با کیفیت و آینده دار خریداری کنید. پیش از این درباره مزایای خرید خانه در استرالیا پرداختیم. در این بین برخی از مناطق پتانسیل بهتری برای سرمایه گذاری داشته و امنیت سرمایه شما را به طور کامل تضمین می کنند. از سوی دیگر مقرون به صرفه هستند و می توانند به راحتی شما را صاحبخانه کنند.

·هوبارت

در مقایسه با سیدنی و ملبورن، منطقه هوبارت گزینه بهترین برای خرید ملک به حساب می آید. پس از رونق گرفتن بازار ملک در استرالیا، تاسمانیا در هوبارت به عنوان مقرون به صرفه ترین ایالت استرالیا برای خرید ملک معرفی شد. در منطقه هوبارت گالری های معاصر متعددی وجود دارد. همچنین اغلب استرالیایی ها تجربه جذابی از میل کردن غذا و نوشیدنی در این منطقه داشته اند.

·کانبرا

در کانبرا، پایتخت کشور استرالیا، شرایط کار بسیار مناسب است. وجود موقعیت های شغلی متعدد موجب شده تا این منطقه برای زندگی و خرید خانه مناسب باشد. از سوی دیگر در کانبرا نیز قیمت خرید خانه مقرون به صرفه بوده و گزاف تلقی نمی شود.

·گلدکوئست

قیمت ملک در این منطقه از استرالیا، در مقایسه با سیدنی، 20 درصد ارزان تر است. در این منطقه سواحل جذاب استرالیا قرار گرفته است. مردم این منطقه از سطح امکانات رفاهی مناسبی برخوردار هستند.

·ولونگونگ

در این شهر که بسیار شبیه به نیوکاسل است، سواحل زیبایی قرار گرفته است. ولونگونگ با وجود شهرت بالا و پویایی بیش از حدی که دارد، جزو ارزان ترین مناطق برای خرید ملک در استرالیا به حساب می آید.

نتیجه گیری

در این مطلب از ملک یاران به شرایط خرید خانه در کشور استرالیا پرداختیم. همانطور که متوجه شدید، مشابه سایر کشورهای جهان، دریافت اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا میسر نیست. اما داشتن یک ملک در این کشور، شرایط را برای تبدیل ویزای موقت تحصیلی یا کاری به ویزای دائم استرالیا، هموار می سازد. اگر بتوانید از سازمان های مربوطه تاییدیه های لازم را دریافت کنید، می توانید با وام مسکن استرالیا، صاحب یک خانه، آپارتمان، سوئیت یا مغازه شوید.

مطالب مرتبط :  شغل های پردرآمد قبرس شمالی

 

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه